Zamknij
REKLAMA

Na wieczną służbę odszedł st. post. Konrad Brenda

10:32, 08.06.2020 | hs za: Policja Gdynia
Skomentuj
REKLAMA

W sobotę pożegnaliśmy śp. st. post. Konrada Brendę, który w wieku 25 lat wyruszył w swoją ostatnią drogę. Podczas uroczystej ceremonii pogrzebowej tragicznie zmarłego funkcjonariusza pożegnała rodzina, przyjaciele, a także policjanci.

- Łączymy się w bólu z rodziną zmarłego, której składamy najszczersze wyrazy współczucia - podkreślają gdyńscy policjanci.

Konrad Brenda został pośmiertnie awansowany do stopnia sierżanta Policji.

W sobotę, 6 czerwca przed południem rozpoczęła się uroczystość pogrzebowa tragicznie zmarłego policjanta – st. post. Konrada Brendy, pełniącego do ostatnich swoich dni służbę w Ogniwie Patrolowo-Interwencyjnym Wydziału Prewencji Komisariatu Policji w Gdyni-Chyloni.

Msza żałobna rozpoczęła się o godz. 12.30 w Kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Piotra Rybaka w Gdyni. Uroczystości pogrzebowe odbyły się zgodnie z policyjnym ceremoniałem przy udziale kompanii honorowej. Ciało zmarłego policjanta spoczęło na Cmentarzu Łostowickim w Gdańsku. Przy grobie została oddana salwa honorowa.

St. post. Konrad Brenda miał 25 lat. Służbę w Policji rozpoczął 2 lata temu. Był wzorowym funkcjonariuszem i bardzo dobrym kolegą. 26 listopada 2019 roku, podczas służby, jadąc na interwencję, uczestniczył w wypadku drogowym. Niestety jego życia nie udało się uratować. Zmarł 2 czerwca po długiej walce o życie.

Podczas ceremonii pogrzebowej odczytana została decyzja Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji o pośmiertnym odznaczeniu funkcjonariusza Brązową Odznaką „Zasłużony Policjant". Odczytano także rozkaz Komendanta Głównego Policji o nadaniu zmarłemu Konradowi Brendzie stopnia sierżanta Policji.

"Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczpospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia…” - słowa roty, które st. post. Konrad Brenda wypowiedział podczas ślubowania, wypełnił do końca. Pozostawił pogrążoną w smutku rodzinę, najbliższych oraz przyjaciół.

Cześć Jego pamięci!

(hs za: Policja Gdynia)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA