Zamknij
REKLAMA

Anna Przybylska odeszła 6 lat temu...

13:07, 05.10.2020 | hs za: UM Gdyni/foto Krzysztof Romański/Dorota Nelke
Skomentuj
REKLAMA

Są rzeczy, których nie sposób zrozumieć, a co dopiero się z nimi pogodzić. Jedną z nich jest to, co się stało... Po nieustępliwej walce z ciężką chorobą, 5 października odeszła Anna Przybylska - wspaniały człowiek, matka, aktorka, gdynianka...

Księga kondolencyjna była wyłożona w gdyńskim InfoBox'ie w dniach 7-10 października 2014. Zapełniła się wpisami pełnymi emocji, żalu i uczuć. Można zaryzykować twierdzenie, że wtedy, w październiku 2014 roku na kilka dni Gdynia zamarła, wyciszyła się...

Ulicę Świętojańską udekorowano specjalnymi flagami z napisem "Jesteś w naszych sercach". W kwietnikach umieszczono 4 tysiące białych róż.

Pogrzeb Anny Przybylskiej odbył się w czwartek, 9 października. W Kościele pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski przy ul. Armii Krajowej w Gdyni miała miejsce msza pożegnalna. Spoczęła na Cmentarzu Parafialnym przy Parafii pod wezwaniem Św. Michała Archanioła w Gdyni na Oksywiu.

Anna Przybylska urodziła się w Gdyni, 26 grudnia 1978 roku. Od ponad roku zmagała się z nowotworem. Odeszła w wieku 35 lat. Odeszła w spokoju, w gronie najukochańszej rodziny. Anię zapamiętamy przede wszystkim jako wielkiego człowieka - zawsze uśmiechniętą, pełną energii, rodzinną, gotową by pomagać innym i - mimo sławy - skromną i prostolinijną. W pamięci zostaną nam jej liczne role w filmach i serialach telewizyjnych, ale również jej miłość do Gdyni, w której się wychowała i chodziła do szkoły. Poproszona o pomoc, nigdy nie odmawiała, niczego w zamian nie oczekując. Jeśli tylko nie kolidowało to z jej obowiązkami rodzinnymi i zawodowymi, uczestniczyła w gdyńskich akcjach charytatywnych i społecznych. W 2008 roku, będąc u szczytu sławy, bezinteresownie wzięła udział w jednej z miejskich kampanii promocyjnych. Jeszcze rok temu zachęcała gdynian do aktywnego trybu życia.

 Gdynia żegnała ją poruszona - w smutku, żalu, poczuciu straty, ale też ogromnym współczuciu dla jej najbliższych.

(hs za: UM Gdyni/foto Krzysztof Romański/Dorota Nelke )

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz