Zamknij
REKLAMA

Odszedł Adam Banach, współtwórca wielu sukcesów gdyńskiej siatkówki

07:36, 27.05.2021 | Mariusz Sieraczkiewicz/foto GAS
Skomentuj
REKLAMA

Z wielkim smutkiem informujemy, że 20 maja w wieku 87 lat zmarł Pan Adam Banach - założyciel  Uczniowskiego Klubu  Sportowego TREFL Gdynia (którego kontynuatorem jest Gdyńska Akademia Siatkówki), wieloletni sędzia, członek Zarządu Pomorskiego Związku Piłki Siatkowej oraz znakomity trener.

Wychowawca kilku pokoleń siatkarskiej młodzieży oraz wielu zawodniczek, które miały możliwość gry w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Pogrzeb śp. Adama Banach odbędzie się w piątek 28 maja o godz. 11:30 wystawieniem urny z kaplicy. Ceremonia na cmentarzu w Gdańsku Oliwie od godz. 12:00 (przy parku Oliwskim).

Pełnił funkcję Honorowego Prezesa Gdyńskiej Akademii Siatkówki. Wspierał młodą kadrę klubu, podpowiadał, sugerował, dawał rady trenerskie. Rozmawialiśmy z Panem Adamem 5 lat temu:

[ZT]24527[/ZT]

Mimo tego, że trudno mu było pojawić się na meczu czy treningu, to cały czas pozostawał w kontakcie z obecną kadrą trenerską. Odwiedzały go również wychowanki - gdyńskie siatkarki, które pod jego kierunkiem grały na najlepszych boiskach w ówczesnej ekstraklasie, czyli I lidze kobiet.

[ZT]24572[/ZT]

Cały czas interesował się sprawami gdyńskiej siatkówki. Mocny list skierował do prezydenta Wojciecha Szczurka wspierając zarząd Akademii w staraniach o utworzenie sportowych klas siatkarskich.

[ZT]26627[/ZT]

(Mariusz Sieraczkiewicz/foto GAS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%