Zamknij
REKLAMA

REKLAMA
20:10, 03.04.2020
Zespół naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie ogłosił, że stworzył substancję, która silnie hamuje zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2. Badacze są zdania, że wyniki są obiecującym pierwszym krokiem na drodze do przygotowania leku.
15:02, 31.03.2020
Naukowcy są w stanie pozyskiwać z roślin cząstki wirusopodobne, które po wprowadzeniu do organizmu człowieka mogą działać jak tradycyjna szczepionka, czyli uodparniać na koronawirusa. Pozwala to nie tylko na szybkie opracowanie prototypów szczepionek, ale jest także bezpieczne dla człowieka.
20:39, 20.02.2020
Streetworker Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gdyni i ratownicy z Poszukiwawczego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego co tydzień o tej samej porze i w tym samym miejscu czekają na osoby bezdomne. Zmieniają opatrunki, rozpoznają nagłe stany, podpowiadają co zrobić, by zostać objętym ubezpieczeniem i od czego zacząć, gdy trzeba załatwić sprawę w urzędzie. Pilotaż programu ?Gdyńscy ratownicy dla ulicy? zakończy się w lutym. Po podsumowaniu efektów zapadnie decyzja co do jego kontynuacji.
REKLAMA
© mlodagdynia.pl | Prawa zastrzeżone