Zamknij
REKLAMA

REKLAMA
23:01, 09.09.2020
O tym, jak skutecznie pomagać rodzinom zmagającym się z problemem uzależnienia rozmawiali specjaliści podczas wtorkowej (8 września) konferencji pod hasłem "GPS dobrego pomagania rodzinom z problemem uzależnienia".
09:52, 04.09.2020
Aby sprostać zapotrzebowaniu na krew i jej składniki Regionalne Centrum Krwiodawstwa I Krwiolecznictwa powróciło do poboru z wykorzystaniem krwiobusów.
12:56, 04.06.2020
Przed pandemią nasze życie było ułożone, posiadało pewien rytm i codzienny harmonogram. Obecne obostrzenia, izolacja społeczna, prac zdalna i zamknięte szkoły sprawiły, że musieliśmy się na nowo przeorganizować. Już sama konieczność ułożenia sobie na nowo harmonogramu może wywoływać stres. Do tego wszystkiego rodziny zostały zmuszone do przebywania w swoim towarzystwie praktycznie przez cały czas, a osoby mieszkające samodzielnie zostały pozbawione kontaktów międzyludzkich.
23:05, 17.04.2020
W nawiązaniu do rekomendacji Ministra Zdrowia, Głównego Inspektora Sanitarnego oraz konsultantów krajowych w dziedzinie epidemiologii, medycyny rodzinnej, neonatologii i pediatrii w sprawie odroczenia realizacji szczepień obowiązkowych w ramach Programu Szczepień Ochronnych u dzieci do 18 kwietnia 2020 roku, Minister Zdrowia oraz Główny Inspektor Sanitarny, w oparciu o stanowiska Zespołu ds. Szczepień Ochronnych oraz Polskiego Towarzystwa Wakcynologii oraz kluczowych instytucji zdrowia publicznego (WHO, CDC, NHS, NCIRS) zalecają wznowienie bieżącej realizacji wszystkich szczepień obowiązkowych w ramach Programu Szczepień Ochronnych u dzieci, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa przeciwepidemicznego w czasie szczepienia, ze szczególnym uwzględnieniem:
22:26, 16.04.2020
W 2018 uruchomiony został projekt ?Rzeczywistość zaskakuje. Nie daj się zaskoczyć ? zrób kolonoskopię?, umożliwiający mieszkańcom województwa pomorskiego skorzystanie z darmowych badań profilaktycznych. W związku z aktualną sytuacją w kraju i pandemią koronawirusa, zaplanowane do końca tego roku profilaktyczne badania kolonoskopowe raka jelita grubego zostały wstrzymane do odwołania. Z momentem ustąpienia pandemii mieszkańcy województwa pomorskiego będą mogli ponownie z nich skorzystać.
08:28, 11.04.2020
Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie opublikowało powstały dzięki współpracy całego grona osób film zawierający rozważania Drogi Krzyżowej w języku kaszubskim. Jest to kontynuacja odbywającej się od początku tego wieku Kaszubskiej Drogi Krzyżowej na Kalwarii Wejherowskiej.
20:10, 03.04.2020
Zespół naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie ogłosił, że stworzył substancję, która silnie hamuje zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2. Badacze są zdania, że wyniki są obiecującym pierwszym krokiem na drodze do przygotowania leku.
15:02, 31.03.2020
Naukowcy są w stanie pozyskiwać z roślin cząstki wirusopodobne, które po wprowadzeniu do organizmu człowieka mogą działać jak tradycyjna szczepionka, czyli uodparniać na koronawirusa. Pozwala to nie tylko na szybkie opracowanie prototypów szczepionek, ale jest także bezpieczne dla człowieka.
20:39, 20.02.2020
Streetworker Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gdyni i ratownicy z Poszukiwawczego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego co tydzień o tej samej porze i w tym samym miejscu czekają na osoby bezdomne. Zmieniają opatrunki, rozpoznają nagłe stany, podpowiadają co zrobić, by zostać objętym ubezpieczeniem i od czego zacząć, gdy trzeba załatwić sprawę w urzędzie. Pilotaż programu ?Gdyńscy ratownicy dla ulicy? zakończy się w lutym. Po podsumowaniu efektów zapadnie decyzja co do jego kontynuacji.
REKLAMA