Zamknij
REKLAMA

Młodzi gdynianie licznie odwiedzali Gdyńskie Akwarium

19:30, 25.01.2020 | hs za: Akwarium Gdyńskie
Skomentuj
REKLAMA

Ferie dobiegają końca. Jedną z tegorocznych atrakcji na pewno była wizyta w Akwarium Gdyńskim. Każdego dnia mijających ferii w gościnne mury placówki Morskiego Instytutu Rybackiego przybywało wielu chętnych mieć bioróżnorodne ferie. 

 

Woda to nasz najcenniejszy skarb naturalny. To od jej zasobów uzależnione jest całe życie na Ziemi. W  dniach 11-26 stycznia odwiedzający Akwarium Gdyńskie popłynęli z nurtem rzek, aż po morza i oceany, które przyciągają ciszą i zjawiskowym pięknem. Ferie zimowe organizowane w Akwarium Gdyńskim podzielone zostały na program ramowy, realizowany od poniedziałku do piątku oraz wydarzenia specjalne odbywające się w soboty i niedziele. W planie dni powszednich mieściło się odkrywanie wystawy stałej z przewodnikami, laboratorium badawcze stworzone z myślą o Atlantyku, faunistyka w iście artystycznym wydaniu, połączenie magii wielkiego błękitu z magią srebrnego ekranu oraz naukę i zabawę przynoszącą wiedzę przyrodniczą.

- Jednym  z  priorytetów placówki są działania edukacyjne i informacyjne, dlatego na weekendy przygotowaliśmy specjalną mapę zwiedzania ekspozycji oraz film dokumentalny dla świadomego widza, który z jednej strony jest dziennikiem z podróży po całym świecie, z drugiej zaś obraz ten to medytacja nad naszą planetą. Było wiele powodów ku temu abyśmy w te ferie spotkali się w Akwarium Gdyńskim - mówi dr Paulina Mozolewska.

Można powiedzieć, że oferta Akwarium co roku trafi w potrzeby odwiedzających. Tak było i w tym roku. Zapewne w następnych miesiącach placówka zaprosi nas na kolejne ciekawe przedsięwzięcia.

Polecamy na bieżąco śledzić stronę internetową Akwarium: https://akwarium.gdynia.pl/

(hs za: Akwarium Gdyńskie)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA