Zamknij
REKLAMA

A jednak pojedziemy na narty! Sprawdź jak to wygląda w Europie

20:37, 23.11.2020 | Mariusz Sieraczkiewicz/foto MRPiT_GOV_PL
Skomentuj
REKLAMA

Od konferencji prasowej, w na której premier Mateusz Morawiecki ogłosił nowe obostrzenia nie milkną głosy i dyskusje. Przede wszystkim branża turystyczna związana z zimowym wypoczynkiem oponuje i walczy o zmianę decyzji rządu.

Głos w tej sprawie zabrał wicepremier Jarosław Gowin.

Po konsultacjach z branżą związaną ze sportami zimowymi i szeroko pojętym środowiskiem hotelarskim wypracowano zasady reżimu sanitarnego, które miałby obowiązywać podczas korzystania z wypoczynku zimą. Jeśli Główny Inspektor Sanitarny zaakceptuje je to sezon zimowy w Polsce odbędzie się.

„W dobrych, rzeczowych rozmowach z branżą narciarską wypracowaliśmy protokół sanitarny, który jeszcze dziś skonsultujemy z Głównym Inspektoratem Sanitarnym. Wygląda na to, że wkrótce będziemy mogli ogłosić dobre wieści dla narciarzy„- poinformował Minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin

 

Jak to wygląda w Europie?

Austria 

Pełen lockdown do 6 grudnia. Zamknięte są stoki narciarskie. Polacy nie mają utrudnionego wjazdu na teren Austrii. Jednak trzeba uważać z podróżą przez Czechy. Możliwe tylko krótkie postoje. W innym wypadku albo zaświadczenie o stanie zdrowia albo 10 dniowa kwarantanna.

Czechy

Również w Czechach nie ma jeszcze sezonu narciarskiego. Jednak na razie nie zanosi się, by został otwarty. Obowiązuje godzina policyjna od 21:00 do 5:00. Polacy nie mogą wjechać na teren Czech. Obowiązują również poważne ograniczenia w przemieszczaniu się.

Finlandia

Finowie całkowicie korzystają z warunków do uprawiania narciarstwa. Jednak Polacy nie mogą z nich korzystać. Wjazd w celach turystycznych czy rekreacyjnych jest zakazany.

Francja

Od końca października zamknięte wszystkie ośrodki narciarskie. Na razie do końca listopada. Jednak można spodziewać się, że zamknięcie będzie przedłużone.

Słowacja

Na Słowacji obowiązuje godzina policyjna. Sezon narciarski jeszcze się nie rozpoczął. Polacy wjeżdżający na Słowację muszą okazać zaświadczenie o negatywnym wyniku testu na COVID-19 lub poddać obowiązkowej kwarantannie.

Szwajcaria

Tylko tu nie zdecydowano się na ograniczenia w uprawianiu narciarstwa i innych sportów zimowych. Polacy nie mają problemu z wjechaniem. Jednak tak jak w Austrii przejazd przez Czech jest obwarowany obostrzeniami.

Szwecja

W tym kraju nie ma żadnych ograniczeń w uprawianiu sportów zimowych, również rekreacyjnie. Polacy mogą wjeżdżać do Szwecji bez żadnych ograniczeń.

Włochy

Do 24 listopada obowiązuje całkowity zakaz uprawiania turystycznego sportów zimowych oraz narciarstwa rekreacyjnego. Z urządzeń, stacji i wyciągów mogą jedynie korzystać aktywni trenujący zawodnicy.

(Mariusz Sieraczkiewicz/foto MRPiT_GOV_PL )

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA