Zamknij
REKLAMA

Marszewo otwarte: w grupie na łonie natury

10:29, 12.05.2021 | hs za: UM Gdyni/fot. Leśny Ogród Botaniczny ?Marszewo?
Skomentuj
REKLAMA

Ogród i las to znakomite miejsca, aby odreagować po miesiącach nauki zdalnej i spędzić wspólnie czas w otoczeniu przyrody. Dlatego już od poniedziałku, 10 maja uczniowie ponownie mogą korzystać z zajęć edukacyjnych dla grup zorganizowanych w Leśnym Ogrodzie Botanicznym „Marszewo” w Gdyni.

Z uwagi na wciąż obowiązujące obostrzenia pandemiczne, ograniczone możliwości zapewnienia odpowiednich warunków sanitarnych, a także w trosce o to, aby uniknąć kontaktów uczniów z różnych szkół, Leśny Ogród Botaniczny „Marszewo” wprowadził nową formułę korzystania ze swojej placówki.

Grupy zorganizowane mogą rezerwować zajęcia w dwóch blokach czasowych:

  • porannym – w godz. 8:00-11:00,
  • popołudniowym – w godz. 12:00-15:00.

Rezerwacja obejmuje: zajęcia z edukatorem lub samodzielne, czas wolny w ogrodzie, a dla chętnych ognisko. Grupa może spędzić na miejscu maksymalnie trzy godziny. Aby skorzystać z oferty, należy wcześniej zrobić rezerwację – od trzech do maksymalnie sześćdziesięciu dni przed zajęciami. Wystarczy wejść na stronę: marszewo.nakiedy.pl. Zajęcia są bezpłatne – płaci się wyłącznie za ognisko. 

Do wyboru są dwa rodzaje zajęć, które odbywają się na zewnątrz:

  • zajęcia z edukatorem  – do wyboru są tematy dostosowane do wieku uczestników: „Dotknij lasu”, „Spacer z mapą” i „Drewno: dla lasu, dla ludzi –  spacer po lesie”,
  • zajęcia bez edukatora – „Ogrodowe sam na sam”, czyli samodzielne zajęcia prowadzone przez nauczyciela lub opiekuna grupy z wykorzystaniem materiałów edukacyjnych dostępnych na miejscu.

Budynek edukacyjny jest wyłączony z użytkowania (wyjątek stanowi gwałtowne załamanie pogody). Natomiast można korzystać z zadaszonych miejsc wypoczynku: wiaty ogniskowej i wiaty na placu edukacyjnym. Dla uczestników dostępne są też toalety. 

W ramach jednej rezerwacji mogą przyjechać dwie grupy, ale z założeniem, że obie mają na wszystko maksymalnie trzy godziny. Ewentualnie można zarezerwować od razu oba bloki zajęć.

Należy wziąć pod uwagę, że w zarezerwowanym czasie w ogrodzie nie ma zajęć dla grup z innych placówek, ale mogą pojawić się indywidualni odwiedzający. 

W razie pytań lub zmiany rezerwacji należy się skontaktować z ogrodem, pisząc na adres mailowy: [email protected].Więcej szczegółów znajduje się na stronie internetowej organizatora

 

Źródło: Leśny Ogród Botaniczny „Marszewo"

(hs za: UM Gdyni/fot. Leśny Ogród Botaniczny ?Marszewo?)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%