Zamknij
REKLAMA

Zostań w Gdyni na urlop

15:07, 21.06.2021 | hs
Skomentuj
REKLAMA

Od kilku dni pogoda wreszcie dopisuje i na ulicach można już spotkać rosnące tłumy turystów, którzy tegoroczne wakacje zdecydowali się spędzić właśnie w Gdyni.

W związku z niepewną sytuacją epidemiologiczną Polacy podobnie jak w ubiegłym roku chętnie zostają w kraju i decydują się spędzić wakacje nad Bałtykiem. Duże zainteresowanie widać nie tylko na plażach i ulicach, ale niestety odczuwamy je także, obserwując sezonowo rosnące ceny. Mimo to wielu rodaków zdecyduje się na urlop nad polskim morzem, chociaż mocno narusza to ich domowy budżet. Na szczęście w tym roku, rodziny wciąż mogą przynajmniej częściowo sfinansować wakacje przy pomocy bonu turystycznego. Osoby, dla których to wsparcie okazuje się niewystarczające, lub nie mają dzieci, a mimo wszystko chcą odpocząć, często sięgają po chwilówki online, żeby zregenerować siły, po całym roku wytężonej pracy.

Urlop we własnym domu.Mieszkańcy Gdyni i innych miejscowości wypoczynkowych chętnie korzystają z uroku miasta i bliskości morza decydując się na spędzenie wakacji w mieście. Dla mieszkających tu dzieci i młodzieży Gdynia oferuje wiele atrakcji nie tylko w wakacje, jednak w okresie letnim wybór jest jeszcze ciekawszy niż zwykle. W czasie gdy turyści będą opalali się na plażach i spacerowali po Śródmieściu, młodzi mieszkańcy miasta mogą wziąć udział w zorganizowanych półkoloniach lub spędzić czas z rodzicami.

Rodzinne wakacje w Gdyni możemy urozmaicić, wybierając między innymi:

 • poranki filmowe dla dzieci w Gdyńskim Centrum Animacji (w środy, aż do 25 sierpnia)
 • lato na patio w Gdyńskim Centrum Filmowym
 • parki linowe
 • skateparki
 • turniej siatkówki plażowej
 • rejs po porcie
 • rejs do Sopotu albo na Hel.

Przypomnijmy sobie Gdynię

Jeżeli ze względu na obostrzenia nie mamy ochoty ryzykować wyjazdu za granicę, warto rozważyć spędzenie wakacji właśnie w Gdyni. Po trudnym roku nie przeznaczajmy jednak dni wolnych na remont albo odpoczywanie przed telewizorem. Zamiast tego skorzystajmy z uroków, jakie oferuje nam miasto. Wielu mieszkańców, mimo niewielkiej odległości od lat nie odwiedzało plaży. W tym roku jest okazja, aby to zmienić i zamoczyć w Bałtyku przynajmniej stopy. Jeśli jednak nie potrafimy odpoczywać w tłumie, wykorzystajmy dni wolne na przypomnienie sobie mniej popularnych miejsc w mieście.

Poniżej przygotowaliśmy listę wartych odwiedzenia miejsc, które mieszkańcy Gdyni dobrze znają, ale raczej nie odwiedzają ich codziennie:

 • Stajnie, dwór, stara wozownia i wieża. Park w Kolibkach to dobre miejsce na odprężający spacer nie tylko dla rodzin
 • Adventure Park Kolibki, na tych, którzy lubią dobrze się bawić i chcą zapewnić rozrywkę całej rodzinie, czekają tu quady, liny, paintball, dmuchańce i inne atrakcje
 • Osada Rybacka na Oksywiu to miejsce dobre zarówno na pouczający, jak i romantyczny spacer. Tutaj czas zwalnia, widoki zapierają dech w piersiach i można przyjrzeć się pracy kolei linowo-terenowej do transportu połowów.
 • Dzika plaża za bulwarem, z widokiem na torpedownię
 • Dzika plaża w Babich Dołach, dla osób, które tęsknią za morzem, ale chcą uniknąć tłumów
 • Kamienna Góra, to miejsce chętnie odwiedzane przez turystów, ale od czasu do czasu również mieszkańcom przyjemnie jest spojrzeć na miasto z góry. Warto wybrać się nawet dwa razy, raz kolejką i raz na piechotę.

 

(hs )

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%