Zamknij
REKLAMA

Kuba Wojewódzki otworzył restaurację #wGdyni

17.06, 30.07.2021 hs za: UM Gdyni/ fot. Paweł Kukla Aktualizacja: 17.10, 30.07.2021
Skomentuj
REKLAMA

Drzwi restauracji Niewinni Czarodzieje 3.0 już otwarte! Lokal z kuchnią inspirowaną street foodem to wspólny projekt dziennikarza i celebryty Kuby Wojewódzkiego oraz gdyńskiego restauratora Dawida Kwidzińskiego.

Na mapie Szlaku Kulinarnego Centrum Gdyni pojawił się kolejny adres. Restauracja Niewinni Czarodzieje 3.0 znajduje się w budynku Gdyńskiego Centrum Filmowego i Gdyńskiej Szkoły Filmowej. O tym, że to Kuba Wojewódzki i Dawid Kwidziński wygrali przetarg na lokal znajdujący się na piętrze budynku przy pl. Grunwaldzkim pisaliśmy już w grudniu zeszłego roku. Był i nadal jest to pozytywny znak, że nawet w trudnych dla wszystkich czasach przedsiębiorcy z optymizmem patrzą w przyszłość i wierzą, że w Gdyni warto inwestować.

Drzwi restauracji Niewinni Czarodzieje 3.0 po raz pierwszy otworzyły się dla gości w sobotę, 24 lipca. Jak podkreślają właściciele, było to otwarcie techniczne. Na oficjalne, huczne przyjęcie przyjdzie jeszcze czas.

– Otworzyliśmy restaurację w Gdyni, bo obaj mieszkamy w Gdyni. Z czego ja mieszkam rzadziej niż Dawid. Przede wszystkim mieszkamy blisko, a nie lubimy mieć daleko do pracy. Szczególnie z powrotem. Lokalizacja jest wyborna i nieprzypadkowa, bo pomiędzy aleją Andrzeja Wajdy a naszą miłością do polskiego kina. Stąd też nazwa. Niewinni Czarodzieje to punkowy film mistrza Wajdy, a takie myślenie jest nam bliskie. Myślenie nieoczywiste – mówi restaurator Kuba Wojewódzki. – Wrażenia po otwarciu są znakomite, ale mgliste, bo wypito nam prawie cały alkohol, w czym mieliśmy znaczny udział. To było zresztą otwarcie techniczne, na prawdziwe przyjdzie czas. Będzie trwało trzy dni i nie obiecuję, że będzie niewinnie – dodaje.

Nieprzypadkowo wybrano akurat tę lokalizację. Nazwa lokalu nawiązuje do słynnego filmu Andrzeja Wajdy z 1960 roku, o tym samym tytule. Stworzenie restauracji w tym właśnie budynku jest dodatkową atrakcją dla miłośników kina, a może i dobrą wróżbą dla restauratorów.

Wystrój jest nowoczesny, w industrialnym, a jednak przytulnym klimacie. Goście restauracji mogą spróbować dań inspirowanych kuchnią uliczną – od klasycznych przystawek, takich jak tatar wołowy, kalmary czy krewetki, po dania główne, jak: polędwica z dorsza czy autorskie hot dogi i hamburgery.

– Nasza kuchnia to autorska wariacja na temat steet foodu. Chyba tak to się odmienia. Ma być prosta, smaczna, z azjatyckim posmakiem i wegańskim akcentem. Chcemy zaprosić gości do niebanalnego wnętrza, które obiecuje wysokie ceny, ale obietnicy nie dotrzymuje. Bo jesteśmy lokalem przystępnym. Dla wszystkich, którzy lubią przełamywanie schematów – podkreśla Kuba Wojewódzki.

Twórcy projektu to dziennikarz i prowadzący autorskie talk-show Kuba Wojewódzki, który wcześniej – wspólnie z Józefem Krawczykiem – prowadził restauracje „Niewinni Czarodzieje 2.0” w Warszawie i Wrocławiu, oraz Dawid Kwidziński, który w Gdyni prowadzi dwa lokale: Aleję 40 i Como Ristorante.

Wszystkie restauracje znajdujące się na Szlaku Kulinarnym Centrum Gdyni można znaleźć na stronie internetowej projektu.

(hs za: UM Gdyni/ fot. Paweł Kukla)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%