Zamknij
REKLAMA

Dodatkowy przystanek linii "Orłowski meleks"

18.28, 11.08.2021 hs za: UM Gdyni/fot. materiały ZKM Gdynia Aktualizacja: 18.31, 11.08.2021
Skomentuj
REKLAMA

„Orłowski meleks” – linia, którą miasto i Zarząd Komunikacji Miejskiej uruchomiły na początku wakacji, cieszy się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców i odwiedzających nas gości. Z tego środka transportu, dzięki któremu możemy wygodnie dojechać do molo w Orłowie, w lipcu skorzystało już 14 tysięcy osób. Teraz na jego trasie uruchomiono dodatkowy przystanek – w pobliżu popularnej galerii handlowej Klif.

Meleksy będą się zatrzymywać na dodatkowym przystanku już od środy, 11 sierpnia. To wspólna inicjatywa ZKM-u oraz dyrekcji Klifu. Meleksy wjadą na teren parkingu galerii. Będą się zatrzymywać naprzeciwko głównego wejścia do centrum – od strony pętli trolejbusowej Orłowo SKM – „Klif”.

– Meleksy w Orłowie sprawują się bardzo dobrze i cieszą się dużym zainteresowaniem. W słoneczne dni większość kursów jest maksymalnie wypełniona, a tylko w lipcu skorzystało z nich około 14 tysięcy pasażerów. Trasa meleksów łączy ważne z turystycznego punktu widzenia miejsca w dzielnicy. Umożliwia łatwy i wygodny dojazd do plaży i orłowskiego molo, łącząc je z okolicami przystanków trolejbusowych i autobusowych przy al. Zwycięstwa, a także ze stacją SKM. Od teraz meleksem dojedziemy także do popularnej wśród mieszkańców i turystów Galerii Klif. Co ważne trasa tych pojazdów wytyczona została wyłącznie ulicami o uspokojonym ruchu – nawet wzdłuż al. Zwycięstwa jeżdżą one dodatkową jezdnią serwisową. Zapewnia to pasażerom poczucie bezpieczeństwa i nie naraża ich na wdychanie spalin z pojazdów z ulic o dużym natężeniu ruchu – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki.

Od 11 sierpnia meleksy pojadą od molo w Orłowie ul. Orłowską, następnie jezdnią serwisową al. Zwycięstwa i skręcą w ul. Przebendowskich. Tu właśnie wjadą na parking przed Klifem, gdzie uruchomiono dodatkowy przystanek. Dalej pojazdy wrócą na ul. Przebendowskich, a następnie pojadą w ul. Świerkową i ponownie Orłowską do molo.

Po zmianach na trasie obowiązywać będą następujące przystanki:

  • Orłowo – Molo (początkowy),
  • Zwycięstwa – Orłowska,
  • Centrum Handlowe - „Klif”,
  • Świerkowa – Przebendowskich (SKM),
  • Świerkowa – Przebendowskich (SKM/Polregio),
  • Orłowska – Roszczynialskiego,
  • Orłowo – Molo (końcowy).

Godziny i częstotliwość kursowania meleksów się nie zmieniają. Pojazdy kursują codziennie między godz. 10:00 a 20:00, co 10-15 minut. „Orłowski meleks” to linia sezonowa, funkcjonującą od 1 lipca do 31 sierpnia.

Obsługują ją dwa elektryczne, ciche i ekologiczne pojazdy. Na ich pokładzie może podróżować jednocześnie do 13 osób. Przejazd meleksami obsługiwanymi przez ZKM Gdynia jest bezpłatny. Szczegóły dotyczące linii można znaleźć na stronie www.zkmgdynia.pl.

(hs za: UM Gdyni/fot. materiały ZKM Gdynia)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%