Zamknij

Kontrole Policji trwają nadal

23:10, 15.05.2020 | hs za: Policja Gdynia
Skomentuj
REKLAMA

Gdyńscy policjanci każdego dnia dbają o bezpieczeństwo na ulicach miasta. W odpowiedzi na otrzymywane sygnały o rozluźnieniu społecznym w zakresie zakrywania ust i nosa funkcjonariusze będą stanowczo reagować na nieprzestrzeganie przepisów sanitarnych. Wszystko po to, by pohamować rozprzestrzenianie się koronawirusa. Pamiętajmy, że troska o zdrowie i życie jest naszą wspólną sprawą.

Panujący w Polsce stan pandemii koronawirusa motywuje policjantów do dalszych działań w zakresie zwalczania choroby. Dotychczasowa praca funkcjonariuszy na rzecz walki z rozprzestrzenianiem się choroby Covid-19 przynosi pożądany efekt. Od dłuższego czasu, w trosce o utrzymanie wysokiego poziomu zdrowia mieszkańców Gdyni, policjanci wraz z innymi służbami mundurowymi nieprzerwanie prowadzili działania profilaktyczne, rozmawiali, pouczali i ostrzegali w zakresie stosowania się do obowiązujących obostrzeń. Tylko w sytuacjach rażących naruszanie przepisów mundurowi nakładali mandaty karne i kierowali wnioski do sądu. 

Do tej pory funkcjonariusze dostrzegali duże zdyscyplinowanie społeczeństwa. Zdecydowana większość poważnie traktowała panującą sytuację i stosowała się do zaleceń sanitarnych. Niestety obecnie coraz więcej osób ma luźniejsze podejście do zagrożenia. Maseczki noszone są pod brodą albo ich brak, to widok coraz częściej występujący na naszym terenie. Mając na względzie zdrowie, życie i bezpieczeństwo nas wszystkich policjanci zapowiadają stanowcze reakcje na niestosowanie się do obowiązujących przepisów na rzecz walki z koronawirusem. 

Przypominamy, że wszyscy mają obowiązek zasłaniania ust i nosa na ulicy, podczas ruchu pieszego, w urzędach, sklepach, miejscach świadczenia usług, zakładach pracy. Obowiązek ten nie dotyczy m.in. dzieci do 4 lat, osób mających problem z oddychaniem, osób poruszających się samochodem (jeżeli pasażerowie mieszkają ze sobą), osób przebywających w lesie. 

W dalszym ciągu Policjanci kontrolują adresy osób objętych kwarantanną, miejsca gromadzenia się mieszkańców - place zabaw, parki itp, a także zwracają uwagę na obecność opiekunów u osób poniżej 13 roku życia.

Apelujemy o odpowiedzialne i rozsądne stosowanie zachowanie oraz o przestrzeganie wprowadzonych obostrzeń. Pamiętajmy, że naszym wspólnym celem jest zatrzymanie rozprzestrzeniania się koronawirusa.

(hs za: Policja Gdynia)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

jesjes

0 0

To bzdura.Na bulwarze pełno olewajacych przepisy.A patroli strazy miejskiej ani policji nie uświadczysz. 16:41, 17.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Anna Anna

0 0

I po co te szopki. Większość osób już się przekonała, że ten cały wirus to pic na wodę. Noszą maski tylko że względu na mandaty. Powinniśmy już dawno skończyć te nakręcona farsę.
17:43, 17.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA