Zamknij

Nadchodzi rewolucja w testach na koronawirusa?

12:41, 28.06.2020 | hs za: PPNT
Skomentuj
REKLAMA

Polscy inżynierowie rozpoczęli prace nad skonstruowaniem robota, który ma przyspieszyć produkcję polskich testów na COVID-19. Dzięki zwiększeniu wydajności oraz obniżenia kosztów ich produkcji, nowa technologia ma także poprawić dostępność testów.

Superszybkie roboty

Marek Łangowski – prezes zarządu TMA Automation z Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia: – Budujemy roboty, dzięki którym polskie testy na Covid-19 będą dostępne dla szerokiej grupy odbiorców, ponieważ wyeliminują problem dostępności oraz kosztowności produkcji testów.

Roboty mają składać specjalistyczne elementy plastikowe do izolowania materiału genetycznego koronawirusa z próbek pobranych od pacjentów. – Elementy produkowane przez naszego robota będą częścią składową gotowych produktów jednej z dobrze znanych trójmiejskich firm biotechnologicznych, która już teraz prowadzi badania nad efektywną detekcją koronawirusa – dodaje Marek Łangowski.
Polscy inżynierowie nie kryją optymizmu: – Działamy z dużym entuzjazmem, bo wiemy, że nasza praca przyczyni się do polepszenia życia ogromnej liczby osób na całym świecie. Jesteśmy ogromnie dumni, że to właśnie nas wybrano do współpracy przy tak ważnym projekcie. Jesteśmy przekonani, że dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu w branży opakowań medycznych i wytężonej pracy całego zespołu, pomożemy w skutecznej walce z Covid-19 – podsumowuje Piotr Orlikowski – wiceprezes i współzałożyciel TMA Automation

Na jakim etapie są prace?

W Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia powstaje właśnie pierwsze stanowisko zrobotyzowane, które ma potwierdzić założenia i pomóc opracować docelową technologię produkcyjną. Zakończenie prac nad robotami i uruchomienie produkcji planowane jest na jesień tego roku. W pierwszej kolejności, testy wykonane na nowych liniach produkcyjnych mają trafić na polski rynek.


_______________
TMA AUTOMATION
Zlokalizowana w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia firma coraz śmielej wkracza na rynek automatyzacji i robotyzacji w branży farmaceutyczno-medycznej. W swojej dziesięcioletniej historii projektowania i budowy zrobotyzowanych stanowisk dla przemysłu TMA wyprodukowała kilkanaście maszyn, które służą obecnie firmom farmaceutycznym do produkcji i konfekcji oraz kontroli jakości opakowań medycznych.
Więcej o TMA Automation: http://www.tma-automation.com/

 

(hs za: PPNT)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz