Zamknij

Korona nie odpuszcza. Na Pomorzu 9 kolejnych przypadków

22:51, 29.06.2020 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje, że potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2 u 9 osób z terenu województwa pomorskiego – 3 osoby miasto Słupsk, 3 osoby powiat bytowski, 2 osoby powiat malborski, 1 osoba miasto Gdańsk.

- Mamy 9 nowych przypadków #koronawirus w #pomorskie u 3 osób ze Słupska (kobiety i mężczyzny w starszym i mężczyzny w średnim wieku); 3 osób z powiatu bytowskiego (kobiety w średnim wieku i 2 nastolatek); 2 osób z powiatu malborskiego (kobiet w starszym i młodym wieku) oraz u młodego mężczyzny z Gdańska - informuje Tomasz Augustyniak Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny..

Nowe potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce dotyczą osób z województw: śląskiego (78), wielkopolskiego (31), mazowieckiego (27), łódzkiego (21), podlaskiego (17), małopolskiego (16), świętokrzyskiego (14), podkarpackiego (12), pomorskiego (9), lubelskiego (9), opolskiego (8), dolnośląskiego (3) i warmińsko-mazurskiego (2).

Na COVID-19 zmarło kolejnych sześć osób, potwierdzono też 247 nowych zakażeń koronawirusem - poinformowało w poniedziałek Ministerstwo Zdrowia. Liczba zdiagnozowanych przypadków wzrosła do 34 tys. 154, a zgonów do 1444.

Jednocześnie resort poinformował o śmierci sześciu osób zakażonych koronawirusem w wieku od 37 do 90 lat. Zgony nastąpiły w Lipsku, Tychach i w Raciborzu.

Większość osób - jak przekazało MZ - miało choroby współistniejące.

Liczba zakażonych koronawirusem wzrosła do 34 tys. 154, zmarło 1444 z nich. (PAP)

autorka: Karolina Kropiwiec

kkr/ joz/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz