Zamknij
REKLAMA

15 nowych zakażeń na Pomorzu, w tym 2 w Gdyni, 657 nowych przypadków koronawirusa; najwięcej od początku epidemii

11:44, 31.07.2020 | PAP
Skomentuj
REKLAMA

Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje, że potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2 u 15 osób terenu województwa pomorskiego – 7 osób miasto Gdańsk, 2 osoby miasto Gdynia, 1 osoba miasto Słupsk, 2 osoby powiat słupski, 1 osoba powiat starogardzki, 1 osoba powiat wejherowski, 1 osoba powiat tczewski.

15 nowych przypadków #koronawirus w #pomorskie potwierdzono u 7 osób z Gdańska (2 kobiet i mężczyzny w średnim oraz 2 kobiet i 2 mężczyzn w młodym wieku); mężczyzn w średnim i młodym wieku z Gdyni; młodej kobiety i chłopca z powiatu słupskiego; kobiety w średnim wieku ze Słupska. Potwierdzono także nowe zakażenia u młodego mężczyzny z powiatu tczewskiego; mężczyzny w średnim wieku z powiatu starogardzkiego i kobiety w starszym wielu z powiatu wejherowskiego. Liczba potwierdzonych zakażeń SARS_CoV_2 w województwie pomorskim wynosi obecnie 902 (887+15).

Mężczyzna w średnim wieku z Gdyni i osoby z powiatu słupskiego powiązane są z ogniskami odpowiednio: imprezą na katamaranie i ogniskiem w firmie produkcyjnej (pozostawały w kwarantannie). Pozostałe osoby spoza kwarantanny i nadzoru epidemiologicznego - powroty z podróży krajowych i zagranicznych, spotkania towarzyskie.

Ognisko związane z udziałem w rejsie Big Boat Party to ogółem 30 przypadków zakażenia w Polsce, w województwie pomorskim – ogółem 18 przypadków, 8 miasto Gdańsk, 9 miasto Gdynia, 1 miasto Sopot (potwierdzone są również przypadki z województw zachodniopomorskiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, łódzkiego, dolnośląskiego oraz mazowieckiego, dochodzenie epidemiologiczne w toku).

Nowe potwierdzone przypadki dotyczą osób z województw: śląskiego (227), mazowieckiego (104), małopolskiego (77), wielkopolskiego (59), dolnośląskiego (35), łódzkiego (30), podkarpackiego (28), lubelskiego (20), kujawsko-pomorskiego (17), pomorskiego (15), opolskiego (13), lubuskiego (11), warmińsko-mazurskiego (9), podlaskiego (6), zachodniopomorskiego (4) i świętokrzyskiego (2).

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u dalszych 657 osób ? poinformowało w piątek Ministerstwo Zdrowia. To najwyższa liczba przypadków potwierdzonych w ciągu doby od początku epidemii. W sumie odnotowano ponad 45,6 tys. przypadków.

Resort przekazał, że zmarło kolejne siedem osób w wieku od 59 do 91 lat; zgony miały miejsce m.in. w Radomiu i Krakowie. Większość zmarłych osób ? jak wskazało MZ - miała choroby współistniejące.

Łączna liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa w Polsce to 45 tys. 688 przypadków i 1716 zgonów. (PAP)

Autor: Katarzyna Lechowicz-Dyl

ktl/ krap/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
TEST