Zamknij
REKLAMA

Kolejna gdyńska podstawówka z koronawirusem

22:43, 15.09.2020 | Mariusz Sieraczkiewicz/foto pedro_wroclaw/pixabay.com
Skomentuj
REKLAMA

Katolicka Szkoła Podstawowa prowadzona przez siostry Nazaretanki przy ul Tetmajera wprowadziła nauczanie zdalne dla klas IV – VIII.

Na razie szkoła zmieniła tryb nauczania do 18 września.

Zakażenie koronawirusem stwierdzono u uczennicy VI klasy. Dziewczynka zanim jeszcze wykonano testy przestała chodzić do szkoły. O wyniku potwierdzających COVID-19 poinformowali rodzice.

Cała jej klasa została skierowana na kwarantannę. Również 7 nauczycieli, którzy mieli styczność z uczennicą zostało izolowanych.

W związku z tym, że ci nauczyciele zostali skierowani na kwarantannę s. Aneta złożyła do Sanepidu wniosek o przejście na zdalne nauczanie dla klas IV – VIII, bo w szkole nie mogła zapewnić nauczania stacjonarnego. Sanepid przychylił się do prośby.

Jedynie klasy I – III uczęszczają nadal do szkoły i mają nauczanie stacjonarne. Również świetlica pracuje w normalnym trybie.

Dyrekcja placówki apeluje do rodziców i uczniów o odpowiedzialne podejście do sprawy. Chodzi o to, by w momencie zauważenie u siebie lub członków rodziny niepokojących objawów zgłaszać to natychmiast do Sanepidu i do szkoły, by można było podjąć odpowiednie kroki w stosunku do uczniów lub nauczycieli, którzy mieli styczność z osobami potencjalnie zakażonymi.

(Mariusz Sieraczkiewicz/foto pedro_wroclaw/pixabay.com)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

ObserwatorObserwator

1 0

I po co to zamykać. Jeden przypadek i tyle krzyku. A co z Biedronkami, Lidlami i Żabkami? 07:30, 16.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA