Zamknij
REKLAMA

Redłowski szpital potrzebuje ochotników. Brakuje personelu

09:17, 28.10.2020 | hs za: UM Gdyni/fot. Kamil Złoch
Skomentuj
REKLAMA

Wsparcie potrzebne od zaraz! Szpital im. PCK w gdyńskim Redłowie pilnie poszukuje ochotników, którzy posiadają podstawową wiedzę i wesprą personel medyczny m.in. w pomiarach temperatury i zbieraniu wywiadów w namiocie do wstępnej kwalifikacji.

Dotarliśmy do momentu pandemii, w którym szpitale potrzebują już nie tylko wsparcia materialnego, ale i po prostu rąk do pracy. Dodatkowe siły przydadzą się szczególnie tam, gdzie większa liczba zarażeń koronawirusem jest najbardziej odczuwalna – w namiotach, z których pacjenci są kierowani do dalszego leczenia, a braki w personelu nie ułatwiają sprawnego działania.

Szpitale Pomorskie apelują do studentów wydziałów medycznych, którzy są gotowi na nieodpłatną pomoc w kryzysowym momencie. Zgłaszać mogą się studenci wydziału pielęgniarstwa, lekarskiego i dietetyki. Wolontariusze są potrzebni w Szpitalu im. PCK w Redłowie.

W jakim zakresie mają pomagać ochotnicy? Mieliby zajmować się m.in. pracą przy zbieraniu wywiadów i pomiarach temperatury u osób, które trafiają do przyszpitalnego namiotu wstępnej kwalifikacji pacjenta. Wolontariat będzie polegał też na kierowaniu pacjentów na oddziały, do poradni oraz na badania diagnostyczne.

Szpital zapewnia wolontariuszom niezbędne środki ochrony osobistej, które pomogą zminimalizować ryzyko. Zgłoszenia są przyjmowane pod adresem e-mail: [email protected].

(hs za: UM Gdyni/fot. Kamil Złoch)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

szukaja frajerow ktoszukaja frajerow kto

1 0

powodzenia 06:55, 29.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

OburzajaceOburzajace

1 0

Kto przyjdzie za darmo do takiej pracy ale oni są przyzwyczajeni bo tam pielęgniarki tez za pół darmo pracują powodzenai 08:14, 29.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Myślą, że nie mam niMyślą, że nie mam ni

0 0

Za darmo? hahahah 12:40, 29.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MaciejMaciej

0 0

Nie rozumiem dlaczego do obsługi termometru potrzebny jest student medycyny. Wystarczyłoby krótkie szkolenie i każdy będzie wstanie zebrać wywiad i wypełnić odpowiedni dokument. W tym momencie mają dużo mniejsze pole manewru. 02:37, 01.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%