Zamknij
REKLAMA

Wystartowało Bałtyckie Veto

15:08, 13.01.2021 | Mariusz Sieraczkiewicz
Skomentuj
REKLAMA

"Ruszamy z akcją w rejonie nadmorskim. Szukamy i wspieramy przedsiębiorców z naszego regionu: od Szczecina po Gdańsk, którzy chcą otworzyć swoje działalności." - informują organizatorzy akcji.

#BałtyckieVeto jest pomorskim odpowiednikiem Góralskiego Veta. Do tej dwójki dołączyło Jurajskie Veto.

Mimo tarcz i działań skierowanych na pomoc dla przedsiębiorców, którzy zmuszeni zostali do zamknięcia swoich firm, coraz więcej branż staje przed widmem bankructwa. Rząd swoje decyzje argumentuje ustabilizowaniem się poziomu zakażeń, kiedy w wielu krajach Europy właśnie zaczęła się trzecia fala pandemii. W Polsce ruszyły szczepienia. Nowych przypadków jest dużo mniej niż się spodziewano. Choć to tłumaczone jest przez fachowców tym, iż ludzie celowo rezygnują z testów i część populacji może przechodzić Covid-19 bezobjawowo.

W każdym razie nie tylko pojedynczy przedsiębiorcy, ale również wielkie centrale skupiające handlowców czy firmy z branż hotelarskiej i gastronomicznej alarmują, że dalsze przedłużanie zamknięcia doprowadzi do skali bankructw, z którymi po II wojnie światowej świat nie miał do czynienia.

Stąd inicjatywy typu Veto, które chcą bojkotować rozporządzenia rządu i otwierać restauracje, hotele, siłownie, centra rozrywki, itd.

Obecnie trwają rozmowy i liczenie potencjalnych firm, które 18 stycznia otworzą swoje podwoje. Akcję wspierają politycy związani z Konfederacją, którzy od samego początku pandemii sprzeciwiają się obostrzeniom.

[ZT]43636[/ZT]

Tu więcej informacji: https://www.facebook.com/BaltyckieVETO

[ZT]43653[/ZT]

 

(Mariusz Sieraczkiewicz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA