Zamknij
REKLAMA

Konfederacja zablokuje Sanepid? Zmasakrowana szefowa instytucji, którą parlamentarzysta odwiedził w ramach interwencji poselskiej

20:45, 01.03.2021 | Mariusz Sieraczkiewicz
Skomentuj
REKLAMA

Poseł Konfederacji Konrad Berkowicz postanowił przepytać wszystkie powiatowe stacje sanitarno-epidemiologiczne.

W tym celu stanął na czele grupy, która zebrała 560 unikalnych pytań i przygotowuje się do wysłania ich do ponad 340 Sanepidów w Polsce.

Pamiętacie akcję „Zapytaj Sanepid”? Państwowa Inspekcja Sanitarna poinformowała, że Sanepidy nie będą odpowiadać na pytania masowo zadawane przez obywateli w ramach akcji

Kongres Polskiego Biznesu. Zebraliśmy więc ponad 560 unikalnych pytań i niebawem wyślę je w ramach interwencji poselskiej do WSZYSTKICH ponad 340 Sanepidów w Polsce! (Mają obowiązek udzielić odpowiedzi!). Urzędnicy mają najwyraźniej za dużo wolnego czasu i wypełniają go gnębieniem przedsiębiorców, którzy zgodnie z prawem otwierają swoje biznesy. Niech te kilka tysięcy stron pytań zajmą im wszystkie etat - Konrad Berkowicz.

Czy Sanepid udzieli odpowiedzi, czy decyzję w tej sprawie podejmie minister przekazując posłowi dane zebrane przez resort? W każdym razie akcja posła Berkowicza może mocno utrudnić pracę wszystkich polskich stacji sanitarno-epidemiologicznych.

Podczas konferencji prasowej przedstawiono postępy w akcji.

Poseł Konrad Berkowicz podjął się interwencji poselskiej i wraz z przedsiębiorcami odwiedził Sanepid. Zadał m.in. takie pytanie:

- Czy gdyby pojawiło się rozporządzenie, że mają Państwo wsadzać do klatki i batożyć ludzi bez maseczek, to nie zastanawiałaby się Pani, czy to jest zgodne z prawem, tylko ślepo by Pani to wykonywała? To radykalny przykład, ale właśnie na takiej zasadzie: ważne jest polecenie z góry, nie ważne jest prawo i etyka, doszło do holokaustu! To pokazuje, że ten sposób rozumowania jest absurdalny i niebezpieczny. Pani łamie prawo i gnębi przedsiębiorców. Co mają powiedzieć swoim pracownikom, co mają powiedzieć swoim rodzinom?!

Materiał filmowy z wizyty w Sanepidzie:

 

(Mariusz Sieraczkiewicz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

pawropawro

1 2

Berkowicz się lansuje na obrońcę sam występując bez maseczki, masakry nie widziałem tylko przyjęcie
petenta szołmena. 22:03, 01.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TuptuśTuptuś

0 0

Konfederaci jesteście bardziej żałośni od PIS. 15:39, 02.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%