Zamknij
REKLAMA

Parking znów jest parkingiem. Chcesz się zaszczepić? Pojedź przed Muzeum

22:21, 01.05.2021 | Mariusz Sieraczkiewicz za: UM Gdyni/fot. Magda Śliżewska
Skomentuj
REKLAMA

W czasie majówki do naszego województwa trafi łącznie 2500 dawek szczepionki firmy Johnson & Johnson. Osoby, które znajdują się w grupie wiekowej uprawnionej do rejestracji i mają już wystawione e-skierowanie, od 1 do 3 maja będą mogły zaszczepić się w Gdyni w specjalnym tymczasowym punkcie na parkingu przy ul. Zawiszy Czarnego 1. I to bez wcześniejszej rejestracji. Wszystko w ramach ogólnopolskiej akcji szczepień.

W piątek, 30 kwietnia na parkingu przy Muzeum Miasta Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1) powstał tymczasowy punkt szczepień, który będzie działał w czasie nadchodzącej majówki. Aby przyjąć jednodawkowy preparat Johnson & Johnson, trzeba mieć wystawione e-skierowanie. Punkt będzie działał od godz. 9:00 do 19:00.

W inauguracji punktu przy ul. Zawiszy Czarnego 1 udział wzięli: wojewoda pomorski Dariusz Drelich, prezydent Gdyni Wojciech Szczurek, wiceprezydent Bartosz Bartoszewicz, dyrektorka Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ - Monika Kasprzyk, dyrektor UCMMiT - prof. Marcin Renke oraz kmd Tomasz Laskowski, dowódca 7. Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Przez wiele miesięcy władze Gdyni przekonywały mieszkańców, że ten zabetonowany plac parkingiem już nie jest. A tu nagle zapraszają na "parking przy Muzeum Miasta Gdyni". Szkaradne betonowe bohomazy zabrano i ułożono w innym miejscu, co każe sądzić, że po szczepieniach parking znów przestanie być parkingiem.

Teraz uruchomiono tam punkt szczepień

– Poza całym systemem, który już od wielu miesięcy funkcjonuje w naszym mieście, na majówkę powstał dodatkowy punkt, w którym – co warto podkreślić – będzie można zaszczepić się jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson. Gorąco wszystkich zachęcam do tego, żeby z tej szczególnej okazji korzystać – mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.

– Wczoraj uruchomiliśmy pierwszy punkt szczepień powszechnych w Gdynia Arenie. Zaprosiliśmy do niego ponad 300 osób i tak naprawdę tylko jedna nie przyszła, co uznajemy za wielki sukces i potwierdzenie tego, jak wielkie są oczekiwania mieszkańców naszego miasta, by jak najszybciej się zaszczepić. Dlatego serdecznie zapraszam też w to miejsce, aby przy okazji spaceru skorzystać z szansy i się zaszczepić – informuje Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia. 

Dzięki szczepieniom przeciw COVID-19 mamy szansę wrócić do normalności. Im więcej osób będzie zaszczepionych, tym szybciej będzie można złagodzić obostrzenia. Wszystkie rodzaje szczepionek są starannie badane, co sprawia, że są bezpieczne.W województwie pomorskim wykonano już 694 953 szczepień, a w całym kraju: 10 740 169 (dane z 28 kwietnia br.). Według harmonogramu, do 9 maja wszystkie osoby, które ukończyły 18 lat, będą miały wystawione e-skierowanie i będą mogły zapisać się na termin szczepienia przeciw COVID-19.

Gdzie i kiedy?

  • miejsce – parking przy ul. Zawiszy Czarnego 1, obok Muzeum Miasta Gdyni, Teatru Muzycznego i Klubu Marynarki Wojennej „Riwiera", niedaleko skweru Kościuszki,
  • godziny szczepień – od 9:00 do 19:00,
  • szczepionka – jednodawkowa Johnson & Johnson,
  • wymogi – posiadanie e-skierowania.

W czasie spaceru wystarczy przyjść do punktu i zaczekać na swoją kolej – nie trzeba się wcześniej zapisywać na konkretny termin i godzinę. Tak jak w innych punktach szczepień, także i tu będzie kadra medyczna, która zajmie się pacjentami zgodnie z obowiązującymi standardami i procedurami. Uwaga: liczba szczepionek jest ograniczona. Terminy szczepień:

  • 1 i 2 maja mogą zaszczepić się osoby w wieku 36 lat i starsze z e-skierowaniem,
  • 3 maja szczepią się osoby w wieku 34 lat i starsze z e-skierowaniem,
  • 1, 2 i 3 maja mogą się także zaszczepić osoby w wieku 30+, które zgłosiły chęć zaszczepienia na stronie gov.pl/szczepimysie i otrzymały e-skierowanie.

 Przypominamy, że na szczepienia można się zarejestrować przez internet, za pomocą infolinii 989, wysyłając sms na numer tel. 880 333 333 oraz bezpośrednio w wybranym punkcie szczepień.Szczegółowe informacje dotyczące rejestracji, Narodowego Programu Szczepień oraz mapę punktów szczepień znajdziemy na stronie www.gov.pl/szczepimysie.

Natomiast szczegóły dotyczące szczepień w naszym mieście są dostępne na stronie gdynia.pl w zakładce #Gdyniasięszczepi.

(Mariusz Sieraczkiewicz za: UM Gdyni/fot. Magda Śliżewska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%