Zamknij
REKLAMA

Coraz więcej zaszczepionych #wGdyni

21:00, 19.01.2022 | hs za: UM Gdyni/fot. Beata Gronowska
Skomentuj
REKLAMA

Ponad pół tysiąca osób zaszczepiło się przeciwko Covid-19 w ciągu dwóch ostatnich weekendów w mobilnym punkcie w Gdyni Arenie. Większość zaszczepionych to dzieci.

Akcja zorganizowana przez Gdyńskie Centrum Zdrowia w partnerstwie z Niepublicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej numer 1 w Rumi adresowana była do rodziców i opiekunów gdyńskich dzieci. Mogli oni w dogodnej lokalizacji i czasie zaszczepić swoich podopiecznych jeszcze przed feriami, które w tym roku w naszym mieście wypadają w drugiej połowie lutego.

Szczepienia dla dzieci

- Gdynia się szczepi odkąd tylko stało się to możliwe – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia. - Gdy dopuszczono szczepionki, które mogą otrzymywać dzieci, wielu rodziców chciało jak najszybciej skorzystać z tej możliwości. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom uruchomiliśmy przez dwa styczniowe weekendy mobilny punkt szczepień, tak aby bez długiego oczekiwania i w najlepszych warunkach można było skorzystać z możliwości zaszczepienia. Okazało się, że przy okazji szczepień dzieci, szczepili się również rodzice. To budujący przykład odpowiedzialności.

Podczas akcji dostępne były preparaty firmy Pfizer/BioNTech oraz jednodawkowy Johnson&Johnson. Preparaty Pfizer/BioNTech można podawać dzieciom już od piątego roku życia.

Gdynia się szczepi

Podczas ostatniego weekendu, 15 stycznia zaszczepionych zostało łącznie 269 osób. W tym: 135 dzieci do 11 roku życia, 42 dzieci do 18 roku życia i 92 osoby dorosłe.

Wśród nich był Marek Bielski, tata Marysi i Sebastiana. Do Gdyni Areny przyszli prosto po spacerze.

- Córka wyjeżdża w ferie na obóz taneczny. To jej pierwszy wyjazd i trochę się obawiam, zależy mi, aby w pełni była bezpieczna – mówi. - Syn ma siedem lat. Zdecydowaliśmy się z żoną zaszczepić również jego, ponieważ syn znajomych w podobnym wieku bardzo ciężko przechodził Covid. Jestem analitykiem medycznym, dużo czytałem o tych szczepionkach i nie miałem żadnych wątpliwości, czy podać je dzieciom. Oboje szczepimy ich zresztą zgodnie z kalendarzem szczepień.

Dodajmy, że osoby, które przyjęły pierwszą dawkę szczepionki będą miały możliwość otrzymania drugiej dawki w tej samej lokalizacji – w Gdyni Arenie.

(hs za: UM Gdyni/fot. Beata Gronowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

AdamAdam

1 0

Wszystkich niezaszczepionych nauczycieli natychmiast zwolnić. 22:20, 19.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%