Zamknij
REKLAMA

Ważne zmiany w autobusach miejskich! Znów koronawirus

00:46, 21.01.2022 | hs za: UM Gdyni/fot. ZKM Gdynia
Skomentuj
REKLAMA

W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną w kraju Zarząd Komunikacji Miejskiej w Gdyni zdecydował o wprowadzeniu działań profilaktycznych, które mają na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa w autobusach miejskich.

Kierowca otwiera i zamyka drzwi

W ramach działań profilaktycznych, mających na celu ograniczenie rozszerzania się koronawirusa wywołującego chorobę COVID-19, od środy, 19 stycznia 2022 r., w pojazdach gdyńskiej komunikacji miejskiej sukcesywnie wprowadza się następujące zasady:

  • wyłączenie z użytku pierwszych drzwi;
  • wyznaczenie strefy bezpieczeństwa przy kabinie kierowcy – bez dostępu dla pasażerów,  przy czym strefa obejmuje przedni pomost w taki sposób, że pierwsze rzędy siedzeń są udostępniane pasażerom i jest możliwa sprzedaż biletów;
  • zawieszenie działania tzw. ciepłego guzika – wszystkie drzwi, poza pierwszymi (które w ogóle nie są otwierane), otwierają zdalnie kierowcy.

W pojazdach nadal można kupić bilety.

Funkcjonowanie przystanków na żądanie pozostaje bez zmian – pasażerowie, którzy nie chcą używać przycisków STOP, mogą zgłaszać żądanie zatrzymania pojazdu ustnie.

Bez zmian pozostaje też obowiązek wykładania rampy przez kierowcę, w przypadku zgłoszenia takiej potrzeby przez pasażera.

Ilu pasażerów?

Zgodnie z zaleceniami rządu w całym kraju środkami transportu publicznego można przewozić, w tym samym czasie, nie więcej osób niż 100 proc. obłożenia.

Należy pamiętać o zasłonięciu twarzy maseczką.

Usta i nos trzeba obowiązkowo zasłaniać w autobusie, tramwaju, trolejbusie i pociągu.

Obowiązujące zasady i ograniczenie na stronie: https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia

(hs za: UM Gdyni/fot. ZKM Gdynia)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%