Zamknij
REKLAMA

Powszechne testowanie w kierunku SARS-CoV-2 w aptekach również w Gdyni

16:02, 23.01.2022 | PAP
Skomentuj
REKLAMA

Niedzielski poinformował, że w aptekach uruchomione zostanie powszechne testowanie w kierunku SARS-CoV-2. Testy w aptekach mają być wykonywane od 27 stycznia - będą one opłacane przez Narodowy Fundusz Zdrowia i nie będzie na nie wymagane skierowanie.

Również w Gdyni

Gdyńskie apteki również przygotowują się do przeprowadzania testów. Najpóźniej w środę 26 stycznia poznali listę placówek, w których będzie można poddać się badaniu.

Obecnie w aptekach można kupić test, którym badania można wykonać samodzielnie.

Pojawienie się dwóch kresek (C i T) oznacza wynik pozytywny, co w ogromnej większości przypadków potwierdzają testy przeprowadzane w wyspecjalizowanych punktach diagnostycznych.

Minister zapowiedział

Uruchamiamy powszechne testowanie w kierunku SARS-CoV-2 w aptekach. Testy będą przeprowadzane w placówkach, które są odpowiednio przygotowane infrastrukturalnie - powiedział w piątek minister zdrowia Adam Niedzielski.

"Każdy, kto jest zainteresowany, wypełniając formularz bądź w domu, bądź na miejscu w aptece, będzie mógł poddać się testowi i bardzo szybko zweryfikować testem antygenowym, czy jest zakażony, czy nie" - powiedział Niedzielski.

Wskazał, że testy będą prowadzone w aptekach, które "są odpowiednio przygotowane infrastrukturalnie".

"Mówimy tutaj o sytuacji, w której musi być wydzielone pomieszczenie, muszą być zachowane pewne standardy bezpieczeństwa, ale te apteki, które w tej chwili prowadzą szczepienia - a jest ich ponad tysiąc - takie standardy spełniają, więc to są potencjalni kandydaci na przeprowadzanie właśnie tego testowania" - powiedział.

Minister mówił również, że podjęto decyzję o skróceniu kwarantanny do 7 dni.(PAP)

Autorka: Olga Zakolska

ozk/ joz/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%