Zamknij

Rafał Trzaskowski wygrał na Pomorzu. Jest to jego najlepszy wynik w Polsce

22:38, 28.06.2020 | Mariusz Sieraczkiewicz/foto Rafał Trzaskowski/FB
Skomentuj
REKLAMA

Kandydat Koalicji Obywatelskiej może mieć powody do dumy. Pomorze go nie zawiodło. Trzaskowski zdobył w pomorskim 42,6 proc. i jest to jego najlepszy wynik w całej Polsce.

W lubuskim na R. Trzaskowskiego zagłosowało 40,9 proc., dolnośląskim 38,3 proc i zachodniopomorskim 38,1 proc. W pozostałych województwach wygrał obecny Prezydent Andrzej Duda.

I tura wyborów prezydenckich jest kolejną przegraną Prawa i Sprawiedliwości na Pomorzu. W wyborach do Sejmu i Senatu w 2019 roku PiS zdobył 5 mandatów w okręgu nr 26 Gdynia-Słupsk (KO wprowadziła również 5 posłów) i 4 w okręgu nr 25 – Gdańsk (KO wprowadziła 6 posłów). Do Senatu nie udało się Prawu i Sprawiedliwości wprowadzić żadnego senatora. Wszystkie mandaty zdobyli kandydaci Koalicji Obywatelskiej.

W 2015 roku Prawo i Sprawiedliwość w okręgu Gdynia – Słupsk zdobyło 6 mandatów poselskich. W tej kadencji jeden mandat PiS stracił. Również w okręgu Gdańsk w poprzedniej kadencji PiS miała o jeden mandat więcej, czyli 5 posłów. W poprzedniej kadencji z Pomorza było dwóch senatorów PiSu, w obecnej kadencji nie ma żadnego.

Czy dzisiejsze wyniki potwierdzają siłę Platformy Obywatelskiej na Pomorzu, czy raczej pokazują, że to PiS źle „odrobił lekcje” i akcje wyborcze organizowane na „hurra” nie przynoszą oczekiwanych rezultatów? Na pewno partia rządząca nie potrafi wykorzystać pomorskich państwowych mediów, które podprogowo promują przeciwników PiSu. Reszta niech będzie milczeniem...

Tu aż się ciśnie na usta pytanie – czy to Koalicja Obywatelska jest tak silna na Pomorzu, czy Prawo i Sprawiedliwość tak słabe?

(Mariusz Sieraczkiewicz/foto Rafał Trzaskowski/FB)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (1)

obserwatorobserwator

0 0

tak, wystarczy tylko posłuchać " radia plus" ? ! 07:27, 29.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz