Zamknij
REKLAMA

Rządzący będą dopłacać Polakom do rowerów? Projekt już na stole

05:00, 20.06.2022 | Źródło: Wirtualna Polska
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne Fot. pixaby
REKLAMA

Partia Zielonych chce, by rząd, podobnie jak w przypadku samochodów elektrycznych - rząd wprowadził dopłaty do zakupu rowerów. Projekt w tej sprawie ma wpłynąć w najbliższym czasie do Sejmu. 

- Złożymy w Sejmie projekt ustawy, który dołoży rowery do listy pojazdów niskoemisyjnych, które mogą być dofinansowane przez państwo – cytuje Wirtualna Polska zapowiedź przewodniczącej Partii Zielonych, posłanki Urszuli Zielińskiej.

Ma to być uzupełnienie rządowego programu wsparcia elektromobilności. 

Polacy na "dwa kółka"

Zielińska zwraca uwagę, że rząd chce dopłacać jedynie do samochodów elektrycznych, a rowery są również "zeroemisyjnym środkiem transportu".

- To popularny i absolutnie zeroemisyjny środek transportu. Świetnie sprawdza się w miastach i naprawdę nabiera znaczenia w dzisiejszych czasach - argumentowała.

Dodawała również, że w obecnych czasach, kiedy cena paliwa jest 50% wyższa i nie widać końca podwyżek Polacy tym chętniej będą jeździć rowerami. 

- Nie każdego w Polsce stać na drogi samochód elektryczny czy na drogi samochód dostawczy elektryczny, ale prawie każdego będzie stać na rower czy rower elektryczny - kończy Zielińska.

(Źródło: Wirtualna Polska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

precz z komunąprecz z komuną

1 0

Skończona głupota, która skończy się podwyżką cen rowerów o 50%. 18:53, 21.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%