Zamknij
REKLAMA

Wakacyjne loty zagrożone? Spór kontrolerów i PAŻP. "Negocjacji nie będzie"

11:59, 29.06.2022 | .
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixabay.com/pl/
REKLAMA

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej (PAŻP) porozumiała się z kontrolerami. Wynegocjowane warunki przez obie strony ma zatwierdzić Rada Ministrów, a to oznacza, że wakacyjne loty Polaków nie są zagrożone. 

- Udało się zawrzeć porozumienie, które kończy spór pomiędzy Polską Agencją Żeglugi Powietrznej a Związkiem Zawodowym Kontrolerów Ruchu Lotniczego. Nie grozi nam paraliż polskiego nieba. Wszystkie operacje lotnicze będą miały zapewnioną obstawę kontrolerów - poinformowano podczas konferencji prasowej. 

Jak mówiła szefowa PAŻP Anita Oleksiak, porozumienie zawiera m.in. zmiany w regulaminie wynagradzania i regulaminie pracy. Zakończyły się również konsultacje społeczne dla obu dokumentów. 

Według niej jest to bardzo ważny, ale nie jedyny krokiem stabilizacji funkcjonowania Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej.

Rada Ministrów przyjmie wynegocjowane warunki

Porozumienie kontrolerów lotów z PAŻP to znakomita wiadomość dla wszystkich Polaków wybierających się na zagraniczne wakacje. Teraz wszystko zaakceptować musi strona rządowa. 

-  Jeżeli porozumienie PAŻP z kontrolerami będzie zawierać to, na co obie strony były umówione, ze strony rządu będzie zielone światło i nie powinno być problemów z kontrolerami w wakacje - mówi rzecznik rządu Piotr Müller. 

Dobrej myśli jest także szef gabinetu politycznego ministra infrastruktury Tomasz Tomala.

- Nie grozi nam paraliż polskiego nieba. Wszystkie operacje lotnicze będą miały zapewnioną obstawę ze strony kontrolerów ruchu lotniczego. Zaakceptowane przez obie strony warunki, a zaakceptowane przez ministra infrastruktury, mieszczą się w ramach możliwości finansowych agencji - mówił Tomala.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%