Zamknij
REKLAMA

Miała być ścieżka rowerowa, a jest błotnista droga pełna cuchnącej wody

15:00, 18.07.2021 | Mariusz Sieraczkiewicz
Skomentuj
REKLAMA

Czy burmistrz Kartuz zafundował mieszkańcom błotnistą ścieżkę rowerową?

Temat ścieżek rowerowych coraz częściej pojawia się w dyskusjach kartuskiego samorządu. Na ostatniej sesji mieliśmy okazję poznać świetną recenzję radnego korzystającego na co dzień z odcinka Łapalice ul. Kasztanowa – Bilowo - Wzgórze Wolności.

[FOTORELACJA]10384[/FOTORELACJA]

Jednak próbując przejechać tym odcinkiem łatwo dojść do wniosku, że realia zaprzeczają opisowi. Zamiast ścieżki rowerowej mamy do czynienia ze starym odcinkiem drogi z kałużami i błotem. Na pewno nie jest to standard na dzisiejsze czasy. Większość korzystająca z rowerów to kolarze którym niekoniecznie przejazd rowerem kojarzy się ze sportem ekstremalnym. Co jest dużym znakiem zapytania. Podobno droga nr 211, przy której jest owa ścieżka, została ukończona. Czy to oznacza, że takie wykonanie to nowy standard obowiązujący w naszej gminie? - zastanawia się radny Andrzej Pryczkowski.

[ZT]44872[/ZT]

Niedoróbki, irracjonalne pomysły i działania wbrew woli mieszkańców to domena burmistrza Kartuz. Przykład ścieżki rowerowej przy drodze 211 jest kolejnym pokazującym, że Kartuzy nie posiadają gospodarza. Więcej go widać jedynie kiedy można ustawić się do zdjęcia z wojewoda lub koniunkturalnie podpisać kolejny protest.

Jedyną barierą wstrzymująca burmistrza jest jeszcze Rada Miejska, która rozumie na czym polega służba mieszkańcom.

Za to nie można tak powiedzieć o działaczach partii politycznych, którzy bezczynnością i wręcz uległością (i chyba cichym wspieraniem absurdalnego układu władzy w Kartuzach) utwierdzają burmistrza w tym, że mu wszystko wolno.

[ZT]45914[/ZT]

Niezadowolenie wzrasta. Stare układy pękają lub są obnażane. Po latach stagnacji i działań niekoniecznie nakierowanych na potrzeby mieszkańców w Kartuzach budzi się duch protestu. I nie zatrzymają go prowokacje wpisów internetowych, czy deklaracje żołnierzy o zniszczeniu aktywnych radnych.

Ostanie 2 lata do wyborów zapowiadają się niezwykle "bogato" w wydarzenia, z których obecny burmistrz może nie wyjść obronną ręką.

[ZT]44967[/ZT]

(Mariusz Sieraczkiewicz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%