Zamknij
REKLAMA

Szpital to nie market. Michał Kowalski nie odpuszcza i walczy o lecznicę. Mieszkańcy są coraz bardziej zdeterminowani

09.19, 12.09.2021 Mariusz Sieraczkiewicz Aktualizacja: 14.42, 12.09.2021
Skomentuj
REKLAMA

Nie milknie zamieszanie wokół likwidacji oddziałów pediatrii i położnictwa w Puckim Szpitalu. Mieszkańcy nie dają za wygraną i na staroście nie zostawiają suchej nitki. Radny powiatowy Michał Kowalski również nie odpuszcza i walczy o lecznicę.

Na specjalnie utworzonym fanpage'u na FB radny komunikuj się z mieszkańcami powiatu, którzy tłumnie wyrażają swoje zdanie na temat decyzji starosty Jarosława Białka.

Być może czeka nas referendum, którego celem będzie odwołanie starosty puckiego, czyli w konsekwencji nowe wybory do Rady Powiatu Puckiego.

Tymczasem radny Michał Kowalski wspólnie z radnym Zygmuntem Wiśniewskim skierowali do mieszkańców pytanie o bezpieczeństwo zdrowotne w aspekcie decyzji starosty o likwidacji oddziałów szpitalnych.

„Szanowni Państwo,

jak oceniacie pierwsze trzy miesiące funkcjonowania szpitala w Pucku bez oddziałów pediatrii i ginekologiczno-polożniczego? Czy działania Starosty Puckiego i podległej mu Prezes szpitala są właściwe i czy w związku z tym bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców powiatu jest należycie zabezpieczone? Prosimy o Państwa opinie w komentarzach. Za wszystkie opinie i sugestie bardzo dziękujemy. Przekażemy je Panu Staroście Jarosławowi Białk, właścicielowi szpitala w Pucku.”- czytamy na FB.

Reakcja mieszkańców jest ogromna. Przesłane opinie nie są przychylne dla starosty, co może wskazywać na zbliżające się zbieranie podpisów pod referendum.

Czytamy w nich m.in.:

Wybór nowego starosty to jedyne rozwiązanie!

Gdzie bezpieczeństwo pacjentów? Dlaczego starosta tego nie wziął pod uwagę.

Byłam i nadal jestem przeciwna działaniom które ograniczają i to w znaczny sposób dostęp do należytej opieki medycznej. Działania starosty i prezes szpitala określam jednym słowem, skandal. To samo dotyczy tych członków rady powiatu którzy pomagają staroście w niszczeniu puckiego szpitala. Milczenie w tak istotnym temacie też jest pomocą.

Miasto powiatowe bez podstawowej opieki medycznej, bez ginekologii i położnictwa oraz pediatrii to po prostu nieporozumienie i kpina. Pokazano nam mieszkańcom środkowy palec w całym tego słowa znaczeniu.

Określę to krótko,tak jak to ktoś inny już napisał w komentarzu. Pan Starosta ze swoją ekipą pokazał wszystkim mieszkańcom powiatu puckiego środkowy palec, w pełnym tego słowa znaczeniu. dziękujemy bardzo!

Tragedia !!!Beznadzieja !!!Bardzo źle!!!

Czy w ogóle taki temat powinien się pojawić? Czy debata na ten temat, z gruntu nie jest kuriozalna? Szpital to nie market! Nie kupię tu kafelek pojadę gdzie indziej. Tu o pomoc i ratowanie zdrowia-życia przecież chodzi. Liczą się minuty dojazdu-przyjazdu karetki. Rozumiem że włodarze, decydenci, kierują się ekonomią. Pokrętne wyjaśnienia jednak powinny zostać odsunięte od jakichkolwiek rozmów. Szpital powinien w tym miejscu funkcjonować jak dawniej. Bowiem ludzie tego potrzebują. Tak. To potrzeba a nie wymysł dla wygody.

Facet chyba zapomniał, że to mieszkańcy powiatu go zatrudnili i płacą mu za to,aby im służył pomocą i ułatwiał w miarę możliwości życie. Ten natomiast,swoją decyzją maksymalnie to życie utrudnił. Jak sobie wyobraża podróż z chorym, płaczącym dzieckiem środkami komunikacji miejskiej do Wejherowa czy trójmiasta? Przecież nie każdy ma samochód! Decyzja SKANDALICZNA!

Jak ja rodziłam 27 lat temu to Pucki szpital był jednym z najlepszych szpitali, miał najlepsza opinie, przyjeżdżały kobiety z Wejherowa, Gdyni, Gdańska rodzić właśnie do Pucka, więc chyba nic dodawać nie trzeba. To co teraz się dzieje to się w głowie nie mieści. Dobrze by było wysłać panią dyrektor na wczasy z biletem w jedną stronę!

Tu nie ma co oceniać tylko dążyć do zmiany starosty i dyrektora szpitala. Bogu dziękuję że mój syn jest już pełnoletni a swego czasu był częstym pacjentem pediatrii w Pucku. Kilka lat spędziliśmy w szpitalach i Pucki oddział dziecięcy mogę nazwać jednym z "lepszych".

Witam co tu komentować toż to kpina w biały dzień bez szacunku dla mieszkańców gminy. Co się musi jeszcze wydarzyć, aby ktoś z władz otworzył oczy. Prawo do leczenia maja wszyscy w konstytucji jest zapisane a nie umierać w drodze do lub z braku lekarzy czy oddziałów. Przepraszam bardzo ktoś chyba coś źle zrozumiał, to oni są dla nas mieszkańców i maja służyć pomocą. Czas na wielkie zmiany i powiedzieć – sprawdzam.

Nie zawsze ma się możliwość dojechać do szpitala w Wejherowie autem prywatnym - transport publiczny niestety w Naszym rejonie leży (przesiadki czekanie itp itd) nie każdego stać, żeby zapłacić 200zl za taksówkę i w razie odesłania kolejne 200 w druga stronę - skończy się w ten sposób, ze karetki zamiast jeździć do wypadków itp będą wozić dzieci do pediatry na SOR.

Tragedia.!! Oddział pediatrii jest bardzo potrzebny człowiek martwi się aby dziecko nie zachorowało w dni wolne albo wieczorami bo niema możliwości leczenia. A w Wejherowie trzeba siedzieć godzinami!

Jak widać, starosta nie ma dobrej passy. I może już nigdy nie wrócić! Jak uważa wielu mieszkańców – czas jego rządów w powiecie już minął i należy wybrać nowego starostę, który będzie czuł potrzeby mieszkańców i nie będzie eksperymentował na ich zdrowiu.

Więcej: https://www.facebook.com/STOPlikwidacjiODDZIALOW

(Mariusz Sieraczkiewicz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (6)

Małgorzata Małgorzata

5 0

O nic ten Kowalski nie walczy jak o posadkę starosty. Jego wypowiedzi w 90% kręcą się wokół nazwiska Białk, a nie szpitala. To chyba o czymś świadczy? Dwa miesiące milczał bo liczył kasę z sezonu, a teraz znowu wyskakuje jak królik z kapelusza bo mu się szpital przypomniał i oczywiście produkuje się na tych samych stronach. Swoją drogą miasto Gdynia nie ma własnych szpitali i nie ma o czym pisać, że tyle uwagi poświęca radnemu PIS z Powiatu Puckiego? No tak, ale w dwa miesiące Pan Michał kase na artykuły uzbierał i od września kolejny ciąg jego bezsensownych wypocin. A na sesji taki z niego milczek. Wystarczy sobie obejrzeć jak się tam zachowywał...tam o szpitalu ani słowa. Ale za kasę to i się napiszę, że "walczy". Najlepiej to Pana Kowalskiego wyrzucić z tej rady powiatu i byłoby to dla niej cudowne uzdrowienie. 08:19, 15.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

EdekEdek

1 4

co bzdury! ile kobieto wypiłaś przed napisaniem tych wypocin? a swoją drogą Kowalski, choć go nie lubię, byłby tysiąc razy lepszy od Białka 12:01, 15.09.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Małgorzata Małgorzata

2 0

Tak, byłby lepszy w kombinowaniu na swoje i praniu swoich brudów. Ten człowiek to chodzący kłamca, manipulant i tchórz. Na sesji milczał i kazdy to sobie może sprawdzić nawet Pan. Tak „walczy”… tylko na ten prymitywnej stronce i na pewno nie o szpital. Swoją droga widzę Pan adekwatnie do nadawcy artykułu - poziom wypowiedzi żenujący. Nie jesteśmy na Ty, skoro Pan mierzy wypowiedzi w promilach to widocznie własną miarą, a Pan Białk robi ogromnie dużo. Jest zorganizowany, odważny, wykształcony, przede wszystkim autentyczny, dobry, prawdomówny.. A nie jest zwykłym zakłamanym Pisowcem jak pan Kowalski. Swoją droga jak na osobę należąca do partii rzadziej to ograniczenie się do pisania tego typu artykułów to dno. A na swoim Facebooku albo robi afery albo się chwali powiatowymi inwestycjami do których ręki nie przyłożył. Także niech Pan się doinformuję zanim odezwie bo narazie to pan tylko poprawnie określił moja płeć i zarzucił mi pisanie pod wpływem alkoholu. Strasznie żałosne. 16:12, 15.09.2021


WitekWitek

0 3

Oooo, kolejna obrończyni niekompetentnego starosty, ktoremu dzieci umierają po wizycie w jego szpitalu. Więcej takich poparć to może wyborów nie doczeka. 06:46, 16.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MarekMarek

4 0

Odnosząc się do komentarzy wyżej, trudno powiedzieć "niekompetentny" o Staroście, który pozyskał pieniądze na ogromną termomodernizację szpitala, walczy, żeby całkowicie go rząd nie zlikwidował, wcześniej remontował drogi, szkoły, uzyskał wiele dotacji, szpital zyskał nowe karetki, windę czy wiele innych zasług. Nie sądzę, że Pan radny z artykułu dałby radę cokolwiek z tego uzyskać, bo dla niego ani powiat, ani mieszkańcy nie są ważni, a raczej stołek, kasa i fame. Jeśli ktoś na prawdę chce znać prawdę i zorientować się w temacie to nie będzie opierał się na takich jak dobrze zostało już wspomniane "wypocinach" Pana Kowalskiego, a podejdzie do tematu z rozsądkiem i chłonny wiedzy. Bardzo szkoda, że w tak trudnym temacie wiele ludzi opiera się na bzdurnych artykułach, pozwala sobą manipulować zwykłym politykom jak Pan Radny Michał, którego na pewno nie można nazwać samorządowcem, a co najgorsze zapominają ile za rządów obecnego Starosty się udało zdziałać w Powiecie. Macie porównanie do poprzednich Starostów, macie nagrania z sesji, macie szczegółowe posty czy artykuły, a wolicie czytać takie świństwa jak to powyżej i na tym tworzyć własne opinie? Pamiętam jak kiedyś starosta publikował post odnośnie budowy windy i jak pojawiały się pojedyncze komentarze "po co winda jak nie ma porządnych karetek", jak zorganizował karetki to " po co karetki jak lepiej porządny remont" a jak uzyskał kasę na porządny remont to też się ludziom nie podoba... To najlepszy dowód na to, że nigdy nikomu się nie dogodzi w pełni. Choćby się na głowie stawało, nie uda się, bo ludzie dziś są pełno nienawiści, niezrozumienia, nie potrafią docenić cudzego wysiłku, nie potrafią zrozumieć czegoś co jest tłumaczone milion razy dokładnie i rzetelnie, a słuchają PISOWCA który tylko czeka na pokazanie Wam swoich 4 liter w roli starosty. Otwórzcie oczy. 01:29, 17.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Szpital to nie markeSzpital to nie marke

0 0

A Michał Kowalski to nie polityk tylko podgrzewacz do stołków 16:21, 24.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%