Zamknij
REKLAMA

Samochodem w przedszkolaka. Rodzice są zaniepokojeni zmianą dotycząca ruchu samochodowego przy Przedszkolu nr 56 i Żłobku „Koniczynka” na Cisowej

13:43, 13.10.2021 | Mariusz Sieraczkiewicz/foto Przemysław Świderski/ google.maps
Skomentuj
REKLAMA

- Docierają do mnie głosy zaniepokojonych rodziców dzieci uczęszczających do Przedszkola nr 56 i Żłobka Koniczynka w sprawie nowych zasad ruchu drogowego na terenie w/w placówek – informuje radna Mariola Śrubarczyk-Cichowska.

Do tej pory ruch samochodowy w pasie drogowym od wejścia na teren w/w placówek aż do drzwi wejściowych był de facto wyłączony. Dopuszczony był jedynie ruch dla pracowników przedszkola i żłobka oraz służb komunalnych.

Przeprowadzony latem bieżącego roku remont i przebudowa dojazdu do w/w placówek. a także innych planowanych do utworzenia podmiotów (w tym m.in. planowanej w przyszłości przychodni zdrowia) spowodował de facto otwarcie normalnego ruchu samochodowego wokół całego obiektu, a tym samym w bezpośredniej przestrzeni wejścia do Przedszkola nr 56 i Żłobka Koniczynka.

Jak zwykle władze Gdyni z nikim niczego nie konsultowały

- Nadmienić należy, że przebudowa ta nie była w żaden sposób przed rozpoczęciem inwestycji konsultowana z dyrektorami placówek ani z Radą Dzielnicy, co abstrahując od samej inwestycji, jest kolejnym dowodem niepokojącej praktyki władz miasta polegającej na niekonsultowaniu swoich decyzji z nikim, nawet z najbardziej zainteresowanymi stronami – podkreśla radna Śrobarczyk-Cichowska, która skierowała do prezydenta Gdyni interpelację, w której wnioskuje o wyjaśnienie następujących kwestii:

  1. Czy nie istniała inna możliwość utworzenia dojazdu do pozostałej części budynku tzw. Przystani Morska (chodzi o Przystań Chylońska 237 – dop. redakcji), np. przekierowanie ruchu samochodowego jedynie w części terenu Przystani od strony inwestycji Euro Styl i jednocześnie odcięcie od ruchu samochodowego newralgicznej i wrażliwej pod kątem bezpieczeństwa przestrzeni wokół wejścia do w/w placówek (przedszkola i żłobka – dop. redakcji)?
  2. W zaistniałej sytuacji jakie dodatkowe działania władze miasta zamierzają podjąć w celu zapewnienia bezpieczeństwa dzieci przy wejściu do w/w placówek? Czy zamierza ustawić dodatkowe elementy infrastruktury tj. barierki, progi zwalniające, ograniczenie prędkości do 10 km/h czy też kamerę, która mogłaby zniechęcać kierowców do łamania przepisów bezpieczeństwa w tym miejscu?
  3. Z jakiego powodu miasto nie konsultuje tak ważnych inwestycji i zmian w ruchu drogowym z dyrektorami istniejących placówek, a także Radą Dzielnicy, która jako najniższy, najbardziej lokalny organ przedstawicielstwa mieszkańców mógłby wyrazić swoje opinie w przedmiotowej sprawie?

Kolejny raz mamy do czynienia z arogancją władz Gdyni, które uważają, że wiedzą najlepiej. Po co zatem mają cokolwiek z kimkolwiek konsultować?

Nikt nie jest wstanie zagwarantować tego, że z udostępnionej drogi będą korzystać normalni kierowcy, którzy przestrzegają zasad ruchu drogowego. Ale nawet i tym właściwie poruszającym się może przydarzyć się chwila nieuwagi. Wszak dzieci biegają, są żywe i pełne spontaniczności. Tym bardziej, że teren przy przedszkolu traktują jako przedłużenie ich miejsca do zabawy.

Czy tego nie rozumieją "WYBITNI" miejscy planiści i "ZNAKOMICI" fachowcy od wszystkiego, którzy z dnia na dzień coraz bardziej psują Gdynię?

No widocznie zrozumienie psychologii przedszkolaka leży poza zasięgiem rozumu WYBITNYCH i ZNAKOMITYCH!

A rodzice niech teraz żyją w stresie! Uśmiechnij się, jesteś w Gdyni!

(Mariusz Sieraczkiewicz/foto Przemysław Świderski/ google.maps)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%