Zamknij
REKLAMA

Będzie wniosek do prokuratury w sprawie gdyńskich radnych? [VIDEO]

20:01, 23.11.2021 | Mariusz Sieraczkiewicz
Skomentuj
REKLAMA

Najpierw prezydent Wojciech Szczurek trafił do prokuratury za brak publikacji swoich zarządzeń, teraz doniesienie na możliwość dokonania przestępstwa urzędniczego może objąć radnych, którzy zagłosują za „likwidacją” Szkoły Podstawowej nr 51, przede wszystkim radnych Samorządności Wojciecha Szczurka.

Na jutrzejszej sesji Rady Miasta Gdyni ma być omawiana kwestia zmiany charakteru Szkoły Podstawowej nr 14 (przez wiele lat funkcjonująca jak sportowa szkoła podstawowa w ramach Zespołu Sportowych Szkół Ogólnokształcących).

W projekcie uchwały czytamy:

§ 1. Wyraża się zamiar przekształcenia z dniem 31 sierpnia 2022 r. Sportowej Szkoły Podstawowej nr 14 im. Józefa Wybickiego wchodzącej w skład Zespołu Sportowych Szkół Ogólnokształcących z siedzibą przy ul. Władysława IV 54 w Gdyni w Szkołę Podstawową nr 14 im. Józefa Wybickiego.

§ 2. Zobowiązuje się i upoważnia Prezydenta Miasta Gdyni do dokonania czynności niezbędnych do przeprowadzenia przekształcenia, w szczególności do zawiadomienia o zamiarze przekształcenia Pomorskiego Kuratora Oświaty, rodziców uczniów Sportowej Szkoły Podstawowej nr 14 im. Józefa Wybickiego wchodzącej w skład Zespołu Sportowych Szkół Ogólnokształcących z siedzibą przy ul. Władysława IV 54 w Gdyni, a także do przesłania niniejszej uchwały do Pomorskiego Kuratora Oświaty w celu uzyskania opinii w sprawie przekształcenia szkoły.

Nie zgadzają się z tym mieszkańcy Gdyni

Przypomnijmy, że jeszcze przed pandemią władze Gdyni próbowały zlikwidować SP 51 i SP 52, a także ZSSO. Spotkało się to z wielkimi protestami rodziców, dzieci i społeczności lokalnych.

Doszło do manifestacji przez Urzędem Miasta, protestami przed SP 51 i SP 52, a w konsekwencji do negatywnego zaopiniowania uchwał przez Pomorskiego Kuratora Oświaty.

Wtedy wiceprezydentowi Bartoszewiczowi nie udało się zdemolować części gdyńskiej oświaty. Teraz robi kolejne podejście?

Stowarzyszenie Bryza postanowiło interweniować

- Powodem publikacji tego materiału jest obserwowana przez nas bierność, bezczynność, poczucie bezkarności u radnych Samorządności. Podczas gdy to właśnie radni stanowią lokalne prawo i to od ich decyzji zależy wiele rzeczy. Od lat obserwujemy jak radni Samorządności głosują bezrefleksyjnie wszystko co im prawnicy prezydenta przedłożą. To nie może dłużej tak trwać bowiem to właśnie przez taki stan rzeczy Gdynia jest zadłużona na miliard złotych! Tak, to nie pomyłka. To radni uchwalają budżet, podejmują często chybione i bezproduktywne uchwały, które kosztują nas mieszkańców krocie. Bryza mówi dosyć! Będziemy skarżyć wszelkie wątpliwe uchwały, będziemy zawiadamiać prokuraturę o wszelkich nieprawidłowościach – mówi Sławomir Januszewski, szef Bryzy.

Działalność, a raczej definitywny jej brak, radnych Samorządności Wojciecha Szczurka nie dość, że przesiąknięta jest indolencją, to jeszcze przede wszystkim jest nakierowana przeciw potrzebom mieszkańców Gdyni.

Gorąco polecamy wysłuchanie Sławomira Januszewskiego. W swoich słowach zawarł wszystko obnażając praktyki rządzących Gdynią:

Jak wynika ze słów S. Januszewskiego wszelkie działania władzy są raczej „pudrowaniem trupa” niż rzeczywistą troską o stan oświaty.

Kombinowanie przy SP 14 jest według szefa Bryzy kolejnym podejściem do likwidacji SP 51...

(Mariusz Sieraczkiewicz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

samorządziecsamorządziec

3 1

Jestem za likwidacją wszystkich szkół w Gdyni. Zostawić tylko jedną, koniecznie zmienić patrona na Szczurka, resztę zburzyć, zaorać, sprzedać tereny developerom i niech walą kolejne betonowe kloce i wycinają zieleń. Tak dla samorządności, precz z preczem! 20:58, 23.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%