Zamknij
REKLAMA

Czyj jest most, czyli burmistrz robi uniki

09:44, 27.11.2021 | Mariusz Sieraczkiewicz
Skomentuj
REKLAMA

Zgodnie z zapowiedzią doszło do spotkania w sprawie rozpadającego się mostu w Prądach.

Do siedziby Nadleśnictwa Czarne Człuchowskie na zaproszenie Nadleśniczego Marcina Kowalskiego przybyli ppłk Aleksander Suchanowski – dowódca 52 Batalionu Remontowego i Piotr Zabrocki – burmistrz miasta i gminy Czarne.

- Chcę doprowadzić do spotkania, bo być może udałoby się to współfinansować z pieniędzy Lasów Państwowych. Ale żeby jakąkolwiek procedurę uruchomić muszę mieć najpierw choćby słowne porozumienie z gminą mówił w czwartek Nadleśniczy Marcin Kowalski.

Nie ogłoszono póki co żadnego stanowiska oficjalnego.

Zrzeka się i koniec!

Wiemy natomiast, że burmistrz próbował trzymać się swojej narracji sprzed roku, kiedy to w maju 2020 br. wysłał do RZGW w Bydgoszczy kuriozalne pismo o zrzeczeniu się mostu.

Cały czas Zabrocki nie liczy się z potrzebami mieszkańców i nie jest skory podjąć się jako gmina jakichkolwiek prac związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa na moście.

Dyskusja była bardzo burzliwa – więcej napiszemy po weekendzie.

Teraz możemy jedynie poinformować, że zanim dojdzie do jakichkolwiek ustaleń technicznych i zanim zainteresowani podejmą jakiekolwiek decyzje – musi dojść do ostatecznego stwierdzenia CZYJ JEST MOST?

Padały różne typy

A to most ma być Lasów Państwowych, a to Wojska Polskiego, a to Wód Polskich. Za nic w świecie do burmistrza nie dociera, że most w ciągu drogi gminnej jest własnością gminy.

Czarowanie trwa.

Po definitywnym "odnalezieniu" zagubionego właściciela sprawa ma być dalej omawiana. My jako redakcja również takie poszukiwania będziemy prowadzić.

Zachęcamy też mieszkańców Prądów i całej gminy. Im więcej osób, organizacji i instytucji zaangażuje się w poszukiwania właściciela, tym szybciej dojdziemy do prawdy.

Szokujące jest to, że burmistrz nie ma odwagi spotkać się z mieszkańcami i porozmawiać o rozwiązaniach, które satysfakcjonowałyby wszystkich.

Ewidentne natomiast jest to, że włodarz gminy Czarne nie wykonuje zapisów ustawy o samorządzie gminnym...

(Mariusz Sieraczkiewicz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

MauMau

0 0

To chyba porę na zmianę burmistrza. Jeśli nie ma odwagi spotykać się z mieszkańcami to znaczy, że nie może pełnić już swojej funkcji 10:06, 27.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%