Zamknij
REKLAMA

Piotr Zwara nie chce uczestniczyć w polsko-polskiej wojnie. Zakłada nowy klub

13:44, 29.11.2021 | Mariusz Sieraczkiewicz/foto Piotr Zwara/FB
Skomentuj
REKLAMA

Dziś rano Piotr Zwara, radny Sejmiku Województwa Pomorskiego wydała oświadczenie, w którym informuje, że odchodzi z Klubu Radnych PiS.

W wyborach samorządowych 2018 uzyskał: 5797 głosów (3.32% wszystkich w okręgu). Radnym został wybrany w okręgu nr 4 obejmującym powiaty: kartuski, kościerski, gdański, starogardzki.

P. Zwara po wsparciu Jacka Kurskiego i Solidarnej Polskie w 2011 roku został wykluczony z członkostwa w Prawie i Sprawiedliwości. Trafił wtedy do Solidarnej Polski. W swojej karierze był również w partii Jarosława Gowina Polska Razem. Do sejmiku dostał się z listy PiS, ale reprezentował Porozumienie Jarosława Gowina.

W trakcie odejścia Porozumienia z Obozu Zjednoczonej Prawicy Zwara nie opuścił klubu radnych PiS w Sejmiku, postanowił zostać i dalej realizować politykę obozu.

Teraz jednak podjął decyzję o opuszczeniu kolegów z PiS i powołania nowego klubu "Dla Pomorza".

Czy jest to przygotowywanie się do wyborów samorządowych jako struktura pozapartyjna, która zjednoczy działaczy nie tylko na szczeblu wojewódzkim, ale również powiatowym i gminnym?

Od kilku miesięcy na Pomorzu obserwujemy ruchu w radach powiatów, miast i gmin.

Radni odchodzą lub są wykluczani. Do tego dochodzą jeszcze kwestie zawieszenia w prawach członka partii. Jedni twierdzą, że ma to na celu czyszczenie struktur partyjnych, by unikać ekstremizmów i konfliktów. Inni natomiast uważają, że "cwaniacy" i karierowicze biorą górę i pozbywają się "patriotów" i ludzi oddanych Polsce.

W każdym razie ostatnie tygodnie pokazały, że w pomorskich strukturach Prawa i Sprawiedliwości nie dzieje się dobrze.

Za nami już oświadczenie struktur wejherowskich, w którym zaatakowano Michała Kowalskiego, radnego powiatu puckiego. Wcześniej z hukiem z klubu radnych PiS w Lęborku wyszedł Zbigniew Rudyk. Natomiast Tomasz Pietrzak z powiatu słupskiego zarzucił władzy państwowej zatrudnianie skompromitowanych komunistów w Wodach Polskich. Kropkę nad i postawiła Natalia Nitek-Płażyńska, która będąc twarzą kampanii wyborczej i Polskie Ładu również oddała "legitymację" i opuściła szeregi partii rządzącej.

W powiatach niezadowolenie jest coraz większe. Wielu działaczy liczy na pełnomocnika wojewódzkiego, który ma zacząć urzędowanie wraz z nowym rokiem. Czy do tego czasu jeszcze coś się wydarzy?

Platforma Obywatelska zaciera ręce. Konflikty w PiS coraz bardziej przybliżają działaczy PO do absolutnego zwycięstwa na Pomorzu i to nie tylko w wyborach samorządowych.

Kolejnym ciosem jest decyzja Piotra Zwary, która może nieźle zamieszać w województwie...

OŚWIADCZENIE

ws. rezygnacji z członkostwa w Klubie Radnych PiS

Informuję, że podjąłem decyzję o odejściu z Klubu Radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego. Przyczyną nie jest sposób funkcjonowania Klubu. Decyzja nie ma również związku z opuszczeniem Zjednoczonej Prawicy w sierpniu br. przez Porozumienie Jarosława Gowina. Jest ona konsekwencją przekroczenia przez obóz Prawa i Sprawiedliwości masy krytycznej w kwestiach, które budziły mój sprzeciw (przede wszystkim tzw. reforma wymiaru sprawiedliwości ale również stosunek do samorządów czy formuła działania tzw. mediów publicznych), jednak w imię jedności prawicy starałem się działania PiS i Solidarnej Polski jakoś racjonalizować. Do czasu. W obliczu zaostrzenia w obecnej kadencji parlamentarnej kursu politycznego, obliczonego wyłącznie na taktyczną konsolidację własnego twardego elektoratu, nie widzę w obozie PiS miejsca dla ludzi, którzy nie chcą uczestniczyć w polsko-polskiej wojnie. Ja nie chcę.

W obecnej sytuacji optymalną formułą funkcjonowania ma forum samorządu województwa będzie w moim przekonaniu klub niepartyjny, skoncentrowany na sprawach Pomorza. Dlatego wspólnie z dwoma innymi radnymi niezrzeszonymi podjęliśmy decyzję o utworzeniu Klubu Radnych „DLA POMORZA”. Będzie to trzeci, obok Koalicji Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości, klub radnych w pomorskim sejmiku. Jako przewodniczący nowego Klubu zapewniam, iż - zgodnie z jego nazwą – pozostając niezależni wobec dwóch wielkich obozów politycznych, naszym jedyny priorytetem będzie interes naszego regionu.

 

(Mariusz Sieraczkiewicz/foto Piotr Zwara/FB)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%