Zamknij
REKLAMA

Wreszcie rusza przebudowa ulic w Małym Kacku. Inwestycja oczekiwana od lat

12:19, 22.01.2022 | Mariusz Sieraczkiewicz za: UM Gdyni
Skomentuj
REKLAMA

Warta niemal 8 milionów złotych inwestycja polega na kompleksowej przebudowie ulic: Lidzkiej, Trockiej, a także fragmentu Druskiennickiej w Małym Kacku. Termin zakończenia prac wraz z odbiorami przewidziany jest na koniec maja tego roku.

- Inwestycja na Małym Kacku jest bardzo wyczekiwana przez mieszkańców tym bardziej, że w budżecie znajduje się już od kilku lat. Duże inwestycje są stale przekładane, ale ten zakres prac nie wydaje się zbyt obszerny do zrealizowania przez tak duże miasto jakim jest Gdynia niestety rzeczywistość pokazuje co innego - komentuje radny Marcin Bełbot.

O przebudowie ulic w Małym Kacku głośno jest od lat. Sprawa wracała zawsze w kampanii wyborczej do samorządu. Mieszkańcy tracili już wiarę w to, że kiedykolwiek rozpoczną się prace budowlane. W wyniku presji społecznej władze wreszcie pochyliły się nad problemem i budowa będzie mogła ruszyć. Jak mówi radny Marcin Bełbot, w Gdyni ze strony Samorządności pada wile obietnic i deklaracji, jednak niestety większość bez pokrycia w rzeczywistości.

Można więc śmiało powiedzieć - jedna jaskółka nie czyni wiosny.

- Rozpoczynamy kolejną bardzo ważną inwestycję w naszym mieście. To kompleksowe prace, których efekty będą ułatwieniem w codziennym przemieszczaniu się - mówi wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju Marek Łucyk.

Niebawem będzie można poruszać się tu po nowej drodze. Na plac budowy wjechały pierwsze ciężkie maszyny.

- Budowa nie należy do najprostszych ze względu na bliskie sąsiedztwo mieszkańców. Musimy zapewnić im bezpieczeństwo, a także dojazd do posesji na czas trwania prac - mówi kierownik budowy Marcin Stachowiak.

Zadanie zostało podzielone na kilka etapów. Finalnie, kompleksowe działania we współpracy z firmą PEWIK zapewnią nową m.in. infrastrukturę podziemną - kanalizację sanitarną, deszczową, sieć wodociągową i teletechniczną. Po pracach trwających 26 tygodni mieszkańcy będą mogli korzystać zaś z nowych chodników, dróg oraz małej architektury. Nie zabraknie także nowego oświetlenia.

- Priorytetem było zaprojektowanie wydajnej kanalizacji deszczowej, która będzie chroniła domy w czasie coraz częściej spotykanych deszczy nawalnych - dodaje Marek Łucyk.

Urokliwy Mały Kack to dzielnica o znaczących różnicach w wysokości, co zwiększa wymagania stawiane przed inwestycjami drogowymi.

Inwestycja wyczekiwana od lat...

- Zdajemy sobie sprawę, że to bardzo duża inwestycja. Mieszkańcy długo na nią czekali i już wkrótce odczują efekty tych zmian - puentuje Radny Miasta Sebastian Jędrzejewski.

Kwota wybranej oferty to niespełna 8 mln zł. Inwestycja będzie częściowo współfinansowana ze środków zewnętrznych na wsparcie realizacji. Całość prac obejmie ponad 750 metrów bieżących dróg.

Wykonawcą jest firma WPRD Gravel – doświadczony realizator inwestycji o podobnej charakterystyce (przebudowywał m.in. ulice Jowisza i Marsa). Na wykonane prace udzielona zostanie pięcioletnia gwarancja.

(Mariusz Sieraczkiewicz za: UM Gdyni)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%