Zamknij
REKLAMA

Akcja "Zima" w Gdyni trwa. Czy kierowcy są zadowoleni?

12:28, 22.01.2022 | Mariusz Sieraczkiewicz za: ZDiZ
Skomentuj
REKLAMA

W ramach Akcji Zima w odśnieżaniu Głównego Układu Drogowego minionej doby wzięło udział 11 pojazdów specjalnych. Zużyto 187 ton soli drogowej.

Na drogach III i IV kategorii (podzielonych w obecnym roku na 5 sektorów) pracowało 16 pługo-posypywarek i 16 ciągników z osprzętem.

W zimowe utrzymanie ciągów pieszych minionej doby zaangażowanych było 114 pracowników, 27 ciągników z osprzętem i 20 samochodów dostawczych.

Zużyto 79,3 tony mieszanki piaskowo – solnej.

Przypominamy, że Referat Planowania i Standaryzacji LIZUD przyjmuje zgłoszenia i interwencje mieszkańców dotyczące dodatkowych potrzeb odśnieżenia dróg gminnych, chodników czy ścieżek rowerowych oraz informacje o zagrożeniach na drogach lub informacje o utrudnieniach w komunikacji pod nr. tel. 725 269 686.

Zgłoszenia przyjmuje również dyżurny Straży Miejskiej pod nr. tel. 986.

Zgłoszenia dotyczące stanu Obwodnicy Trójmiasta przyjmuje Punkt Informacji Drogowej gdańskiego oddziału GDDKiA tel. 19 111.

Kierowcy, mimo tego że widzą pługi i piaskarki na gdyńskich ulicach, twierdzą, że jest ich za mało i za późno reagują.

"Skoro dzień wcześniej wiadomo, że idą opady śniegu to nie ma na co czekać. W tych LIZUDach powinni być wszyscy w blokach startowych i w chwili kiedy zacznie padać pługi i piaskarki od razu powinny wyjechać w miasto. A tak czekają aż się porobią zaspy albo błoto z rozjechanego śniegu. Tworzą się korki, w których te LIZUDy też stoją. I na co komu taka akcja, jak samochód, który ma pomóc jest zablokowany?"

"Czasami można odnieść wrażenie, że jadą po to, żeby jechać, a nie odśnieżać czy sypać piaskiem."

"Miało być lepiej, z znów jest do d... Przecież ci co rządzą Gdynią też w większości są kierowcami. Czy oni nie widzą tych absurdów?"

W podobnym tonie wypowiada się wielu kierowców na co dzień poruszających się gdyńskimi ulicami.

(Mariusz Sieraczkiewicz za: ZDiZ)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%