Zamknij
REKLAMA

Mariola Zmudzińska: sprawnego sprzętu i jak najmniej wyjazdów

17:10, 04.05.2022 | Mariusz Sieraczkiewicz/foto pixabay.com
Skomentuj
REKLAMA

Są takie zawody, których święto powinno być cały rok. Do tego grona na pewno należy zaliczyć strażaków. Bardzo często biorą na siebie odpowiedzialność za życie innych ludzi.

I nie tylko w kwestiach gaszenia pożarów...

Mieszkańcy wiedzą, że straż pożarna to służba, która nie ma dni wolnych od pracy. 24 godziny na dobę przez 7 dni tygodnia, w każdy weekend, święta, wakacje – czy to zawodowa czy ochotnicza straż pożarna jest gotowa do akcji.

Dziś Dzień Świętego Floriana – patrona wszystkich strażaków i zarazem święto STRAŻY POŻARNEJ. Z tej okazji, za naszym pośrednictwem życzenia dla strażackiej braci przesyła wraz z klubem radnych Mariola Zmudzińska, radna Gminy Żukowo w powiecie kartuskim.

Każdego dnia jesteście na posterunku. Czuwacie i błyskawicznie reagujecie, kiedy przychodzi taka potrzeba. Mieszkańcy mogą na Was liczyć w każdej chwili.

Chciałabym życzyć wszystkim Wam szczęśliwych powrotów z akcji, zawsze sprawnego sprzętu i jak najmniejszej ilości wyjazdów do interwencji.

Ostanie lata nas nie rozpieszczają. Wichury, nawałnice, gradobicia...

Dla Was to również ogromne wyzwania. Każda interwencja jest inna, do każdej trzeba podejść inaczej – pamiętając przy tym, że życie ludzkie jest najważniejsze.

Wy o tym pamiętacie i niesiecie pomoc często w sytuacjach bez wyjścia. Za to Wam bardzo dziękujemy i wyrażamy swój ogromny szacunek do Waszej pracy, a nader często poświęcenia i bezinteresownej odpowiedzialności za drugiego człowieka.

Niech święty Florian czuwa nad Wami każdego dnia, a szczególnie w czasie akcji, byście z nich wszyscy szczęśliwie wrócili do domu.

Przystępując do grona strażaków ślubujecie:

"Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków strażaka, uroczyście ślubuję być ofiarnym i mężnym w ratowaniu zagrożonego życia ludzkiego i wszelkiego mienia - nawet z narażeniem życia. Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję przestrzegać prawa, dyscypliny służbowej oraz wykonywać polecenia przełożonych. Ślubuję strzec tajemnic związanych ze służbą, a także honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej."

Znając wielu z Was osobiście mogę z dumą powiedzieć, że doskonale wypełniacie zadania jakie sami przed sobą postawiliście wypowiadając słowa roty ślubowania strażackiego.

Klub Radnych „Nasza gmina Żukowo”

Mariola Zmudzińska – Przewodnicząca

Adam Stromski

Tomasz Pellowski

Stefan Gruba

Adam Okrój

Jerzy Zurawicz

Krystian Gachewicz

(Mariusz Sieraczkiewicz/foto pixabay.com)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

PodziwiamPodziwiam

1 0

Podziwiam pracę strażaków. Piękne podsumowanie w słowach radnej. Każdy z nas powienien doceniać pracę strażaków. 18:22, 07.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%