Zamknij
REKLAMA

Prawie półtora miliona szczupaków trafiło do jez. Wierzchowo. A w Czarnem Czernica zmieniła się w ściek

17:31, 07.05.2022 | Mariusz Sieraczkiewicz za: iszczecinek.pl/fot. Jakub Diakun / Gmina Szczecinek
Skomentuj
REKLAMA

Prawie półtora miliona szczupaków trafiło do jez. Wierzchowo. Gmina Szczecinek w okresie od 27 do 29 kwietnia oraz 2 maja dokonała zarybienia jeziora Wierzchowo. Do wody trafiło milion sztuk wylęgu żerującego szczupaka oraz 330 tys. sztuk narybku letniego.

Gmina Szczecinek tym samym wykonała plan zarybień szczupakiem na 2022 rok. Należy w tym miejscu nadmienić, że narybek pochodzi z jeziora Wierzchowo. Został pozyskany z ikry odłowionych w kwietniu ryb, które następnie powróciły do wody.

Równowartość procesu zarybienia to ponad 140 tys. zł.

W tym roku Gmina Szczecinek planuje również zarybianie węgorzem.

A co w Czarnem?

Natomiast mieszkańcy gminy Czarne sąsiadującej ze Szczecinkiem, pytają dlaczego od lat degradacji ulega rzeka Czernica, która jeszcze kilkanaście lat temu była "kultową wodą" dla wędkarzy nie tylko z Polski?

Dziś stała się śmierdzącym ciekiem płynącym przez nieudolnie zarządzane miasteczko na obrzeżach województwa pomorskiego. Ścieki spływające do Czernicy prawie całkowicie wyniszczyły populację ryb.

Kiedyś z powodzeniem w Czernicy łowiono pstrągi, szczupaki, okonie i węgorze.

Dziś można jedynie wyłowić galaretowatą masę z oczyszczali w Wyczechach...

Czy to jest efekt rządów burmistrza Zabrockiego?

Do całkowitej degradacji rzeki i zniszczenia terenu spacerowego nad jej brzegami doszło właśnie za kadencji obecnego włodarza, który już przestał ogarniać gminę, którą zarządza. Brud na ulicach miasta, smród w Grabowcu, ścieki na polach, śmieci zakopywane prawie w centrum miasta, dziury w jezdniach, brak bezpieczeństwa w mieście i... rzeka - ściek.

To obraz Czarnego pod rządami burmistrza Zabrockiego!

(Mariusz Sieraczkiewicz za: iszczecinek.pl/fot. Jakub Diakun / Gmina Szczecinek)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Czarne Czarne

0 0

Pseudo redaktorzyno, Czernica od wielu lat ulega destrukcji dzięki stawom hodowlanym pstrąga tęczowego. Dzięki nim poniżej na dużym odcinku nawet żaby zdechły z braku tlenu. I tu ciekawostka trzy różne firmy i wszyscy właściciele to *%#)!& *%#)!& Następnie oczyszczalnia w Rzeczenicy. I rolnicy stosujący nawozy. I mimo że nie lubię burmistrza to przestań kręcić gównoburzę. Oddałeś tablety? 20:32, 07.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%