Zamknij
REKLAMA

W Koczale zaskoczenie. To dobry znak dla innych gmin

08:03, 15.06.2022 | Mariusz Sieraczkiewicz/foto Grzegorz Pietrzak Wójt Gminy Koczała/FB
Skomentuj
REKLAMA

W prowadzonej przez Radio Weekend sondzie większość wypowiadających się mieszkańców gminy Koczała deklarowała oddanie głosu na kandydata spoza obecnego układu.

Grzegorz Pietrzak zmobilizował najwięcej wyborców.

Mimo wpadki z niewpuszczeniem dziennikarki Dziennik Bałtyckiego na spotkanie z mieszkańcami niespodziewanemu kandydatowi udało się pokonać konkurentów.

Frekwencja w wyborach przedterminowych na wójta gminy Koczała wyniosła 42,92 proc.

W przedterminowych wyborach na wójta Pietrzak zdobył 609 głosów, co dało mu 55,21 procent i zakończyło wybory, bez konieczności organizacji II tury.

Na głównego kontrkandydata Kamila Reszke zagłosowało 413 mieszkańców, co stanowi 37,44 %.

Kolejnych dwóch zdobyło:

  • Maciej Szostak – 44 głosy/3,99 %
  • Łukasz Hinc – 37 głosów/3,36 %.

Grzegorz Pietrzak 31 marca br. został mianowany komisarzem gminy.

Stanowisko objął po śmierci poprzedniego wójta. Śp. Jerzy Bajowski - zmarł 17 marca w rodzinnym domu. Miał 66 lat, odszedł po kilkumiesięcznej walce z chorobą.

Na przekonanie mieszkańców Pietrzak miał nieco ponad 2 miesiące. W tym czasie pozyskał dla gminy prawie 10 milionów złotych z Polskiego Ładu.

Kasa z rządowego programu przeznaczona jest na inwestycje:

  • Przebudowa drogi wewnętrznej w Bielsku 4 miliony złotych
  • Rozbudowa stacji uzdatniania wody w Ostrówku wraz z budową sieci wodno-kanalizacyjnej dla osiedla Ostrówek Letnisko 4 800 000,00 zł
  • Modernizacja stacji uzdatniania wody w Pietrzykowie wraz z budową sieci wodociągowej do Zapadłego 1 000 000,00 zł.

Nowy wójt okazał się bardzo skuteczny, co spodobało się mieszkańcom i wybierając do dali mu kredyt zaufania na najbliższe półtora roku do ustawowych wyborów samorządowych. Styl rządzenia, który wprowadził może być dobrą wróżbą na kolejną, już pełną kadencję.

Ta zmiana może być również zapowiedzią dla innych gmin powiatu człuchowskiego. Tak stać się bowiem może również w gminie Czarne, która od lat boryka się z indolencją władzy, zarówno burmistrza, jak i radnych.

"Gratuluję wygranej panu Grzegorzowi Pietrzakowi. Otrzymać mandat wójta Gminy Koczała w pierwszej turze wyborów to bardzo duże osiągnięcie, które wiąże się przede wszystkim z ogromnym zaufaniem wyborców. Życzę z całego serca nowo wybranemu wójtowi, aby zrealizował wszystkie zamierzone przedsięwzięcia i plany oraz wypełnił oczekiwania mieszkańców malowniczo położonej gminy Koczała." - podkreśla Mariusz Birosz z Czarnego.

(Mariusz Sieraczkiewicz/foto Grzegorz Pietrzak Wójt Gminy Koczała/FB)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

Lubię JarkaLubię Jarka

1 0

Czyli sugerujecie, że Burmistrz zachoruje i ... Czego wy życzycie ludziom ? Wybory przedwczesne były związane ze śmiercią poprzedniego wójta.

Dramat z tym artykułem 09:46, 15.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%