Zamknij
REKLAMA

Święto organizacji pozarządowych w najbliższą niedzielę

20:35, 17.06.2022 | hs za: UM Gdyni/foto M. Puszczewicz
Skomentuj
REKLAMA

Działają w nich tysiące wolontariuszy, a ich praca dotyka wielu z nas każdego dnia. Jak są ważne dla każdego miasta bardzo dobitnie pokazały ostatnie lata. W Gdyni mają swoją bogatą historię sięgającą lat 90tych. W najbliższą niedzielę na gdyńskim bulwarze organizują szereg aktywności, dzięki którym mieszkańcy będą mogli je jeszcze lepiej poznać. Mowa o organizacjach pozarządowych, których w naszym mieście jest kilkaset.  

Tradycja strefy pozarządowej organizowanej w przestrzeni miejskiej ma wiele lat. W czasie pandemii niemożliwe było zorganizowanie jednego kulminacyjnego wydarzenia, jednak teraz możemy wrócić do organizacji potrzebnego i oczekiwanego wydarzenia.

Już w najbliższą niedzielę (19 czerwca) od godziny 10.00 na Bulwarze Nadmorskim swoje aktywności zaprezentuje niemal 30 organizacji, które każdego dnia działają na rzecz Gdyni i mieszkańców.

Wydarzenie będzie trwało do godziny 16.00. 

- Organizacje pozarządowe są niezwykle ważne, a ich działanie wzbogaca tkankę społeczną miasta. Realizują setki projektów, wspierają, integrują, inspirują. Ostatnie lata to czas profesjonalizacji, który przekłada się na realizację działań o takim znaczeniu jak budowa Domu Marzeń czy Dziennego Ośrodka Opieki Wytchnieniowej i Rehabilitacji Społecznej przy ul. Redłowskiej – mówi Michał Guć, wiceprezydent ds. innowacji, zaangażowany w rozwój sektora pozarządowego od niemal 30 lat.

fot. Michał Puszczewicz

Organizacje swoje stoiska będą miały rozstawione wzdłuż Bulwaru Nadmorskiego zaczynając od strony Al. Piłsudskiego.

Prezentacje będą się odbywały w namiotach, jak również strefach aktywności. Nie zabraknie drobnych upominków dla najmłodszych – jak smakowite „krówki” czy uwielbiane balony napełnione helem. 

- Ostatnie dwa lata były bardzo wymagającym testem dla organizacji pozarządowych – jestem przekonany, że zdały go celująco zarówno w czasie pandemii COVID, jak obecnie w trwającym kryzysie w Ukrainie. Najczęściej jest tak, że organizacje najpierw pomagają i działają, dopiero później myślą o sobie. Stąd postanowiliśmy wrócić do tradycji, aby pokazać aktywności i przedstawić 30 organizacji, choć w Gdyni aktywnych NGOsów są setki – dodaje Marek Radyko, wiceprezes stowarzyszenia In gremio prowadzące Gdyńskie Centrum Organizacji Pozarządowych.

 Nie pozostaje nic innego, jak w najbliższą niedzielę wybrać się na gdyński bulwar, a pogoda zapowiada się wyśmienicie.

(hs za: UM Gdyni/foto M. Puszczewicz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%