Zamknij
REKLAMA

Tyberiusz Kriger zaprasza I Wycieczkę Rowerową i Festyn Rodzinny w Kaliskach

06:40, 24.06.2022 | Mariusz Sieraczkiewicz
Skomentuj
REKLAMA

Animacje, gry i zabawy, bezpłatny poczęstunek, wspólna przejażdżka rowerowa – te i inne atrakcje będą czekały na uczestników I Wycieczki Rowerowej i Festynu Rodzinnego w Kaliskach.

Już jutro, w sobotę 25 czerwca od godziny 14 polową Mszą Świętą w intencji Ojczyzny pod pobliskim pomnikiem rozpocznie się I Wycieczka Rowerowa i Festyn Rodzinny w Kaliskach. Po tej uroczystej części odbędzie się wspólny przejazd rowerowy kaliskimi lasami. Trasa przejazdu wyniesie około 10 kilometrów.

Po jego zakończeniu na terenie parku rekreacyjnego Naukowa Kraina odbędzie się festyn rodzinny, gdzie będzie można skosztować pysznych potraw. Oprócz tego zaplanowano szereg atrakcji w tym: dmuchane zjeżdżalnie, gry i konkursy z nagrodami, licytacje, a także stoiska partnerów wydarzenia.

Wydarzenie zaadresowane jest do wszystkich mieszkańców i turystów przebywających na naszych terenach. Z jednej strony ma przypomnieć o tragicznej historii, która miała miejsce w latach 1939-1945, gdy w lasach kartuskich zamordowano setki mieszkańców Kaszub polskiego pochodzenia. Nie należy również zapominać o sportowym charakterze wydarzenia tj. wycieczce rowerowej, która przyczyni się do aktywnego spędzenia wolnego czasu i promocji walorów turystycznych regionu.” - mówi Tyberiusz Kriger, Radny Rady Miejskiej w Kartuzach.

Naszym założeniem jest integracja lokalnej społeczności. Jest to także odpowiedź na potrzeby wspólnych spotkań, które uniemożliwiała pandemia. Mam nadzieję, że mieszkańcy w każdym wieku znajdą atrakcje dla siebie. Zechcą skorzystać z okazji do spotkania i rozmowy, dlatego już dzisiaj wszystkich serdecznie zapraszamy do Kalisk w najbliższą sobotę. Wstęp wolny." – dodaje Marek Landowski, sołtys Kalisk.

Wycieczka Rowerowa i Festyn Rodzinny w Kaliskach to wspaniała forma rodzinnego spędzenia czasu a zarazem doskonałe rozpoczęcie wakacji. Cieszę się, że Centralny Ośrodek Sportu Cetniewo może wziąć udział w tym wydarzeniu i w ten sposób promować zdrowie i ruch. Gratuluję radnemu Krigerowi i innym Współorganizatorom dobrego pomysłu i już dzisiaj zapraszam na Rajd Rowerowy oraz Festyn Rodzinny.” - podkreśla Michał Kowalski, dyrektor COS Cetniewo.

Program wydarzenia:

14:00 - 15:00 Polowa Msza święta w intencji Ojczyzny pod pomnikiem Ofiar II Wojny Światowej w Kaliskach koło Kartuz.

15:00 - 16:00 Wspólny przejazd rowerowy kaliskimi lasami. Trasa przejazdu ok. 10 km.

16:00 - 19:00 Piknik rodzinny na terenie Parku Rekreacyjnego Naukowa Kraina w Kaliskach: dmuchane zjeżdżalnie, animacje, gry i zabawy dla dzieci, darmowy poczęstunek, stoiska partnerów.

Organizatorzy:

Marek Landowski - Sołtys Kalisk z Radą Sołecką

Tyberiusz Kriger - Radny Rady Miejskiej w Kartuzach

Stowarzyszenie Rozwoju Sołectwa Kaliska

Partnerzy:

Michał Kowalski - Dyrektor Centralnego Ośrodka Sportu w Cetniewie (Patronat Sportowy)

Nadleśnictwo Kartuzy

Koło Gospodyń Wiejskich Jezioranki z Bącza

Forum Młodej Prawicy

Market Maroko

Kucharz po sąsiedzku

KS-SERWIS Krzysztof Konkel

Zakład Usług Elektromechanicznych Daniel Byczkowski

Patryk Artykuły Szkolne Biurowe Zabawki Fajerwerki

GKS Cartusia Kartuzy - sekcja zapaśnicza

Stowarzyszenie “Brygada Inki”.

Patroni medialni:

Radio Gdańsk

Dziennik Bałtycki

Młoda Gdynia

zKaszub.info

Kartuzy.info

Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za ewentualne kolizje i wypadki na trasie wycieczki rowerowej.

(Mariusz Sieraczkiewicz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

BRAWOBRAWO

0 0

REWELACYJNY POMYSŁ, ŚWIETNA IMPREZA. 17:18, 26.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%