Zamknij
REKLAMA

Śmieci! Kolejny problem gminy Żukowo

18.38, 25.09.2022 Mariusz Sieraczkiewicz/foto Mariola Zmudzińska/FB Aktualizacja: 19.14, 25.09.2022
Skomentuj
REKLAMA

Mieszkańcy zgłosili do radnej Marioli Zmudzińskiej problem zaśmiecania lasu przy ul. Piaskowej - od Jaskółczej (Sołectwo Rębiechowo) w stronę Chwaszczyna.

Ponownie ktoś wyrzucił śmieci.

- Interweniowałam w tej sprawie w Urzędzie Gminy. W odpowiedzi otrzymałam informację, iż po morfologii odpadów w terenie, zostały ustalone osoby które prawdopodobnie były posiadaczami odpadów, były to nazwiska obcokrajowców. Ustalono firmę, gdzie prawdopodobnie pracowali i po interwencji telefonicznej firma usunęła odpady - mówi Mariola Zmudzińska, przewodnicząca klubu radnych Nasza Gmina Żukowo.

Posprzątali...

Śmieci to nie tylko problem gminy Żukowo. Większość pomorskich samorządów boryka się z nieuczciwością części mieszkańców, którzy odpady wywożą do lasu, na łąki czy tereny z dala od głównych traktów (by uniknąć świadków procederu).

Nie mniej jednak rolą każdej władzy jest sprawne monitorowanie obszaru swoich gmin i reagowanie na patologiczne zachowania, z wyciąganiem konsekwencji w postaci kar finansowych.

Trzeba szukać rozwiązać i sposobów, które zniechęcą potencjalnych śmiecących.

Fotopułapki!

- Dodam również, iż wnioskowałam już kilkukrotnie o zamieszczenie fotopułapek w różnych miejscach na terenie Gminy Żukowo, celem lepszego monitoringu lasów i takie fotopułapki są zamieszczane w wielu miejscach gminy - dodaje Zmudzińska.

(Mariusz Sieraczkiewicz/foto Mariola Zmudzińska/FB)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%