Zamknij
REKLAMA

Prezydent Szczurek spotkał się z właścicielem Polsatu

10.34, 02.12.2022 ps/foto google.maps Aktualizacja: 10.39, 02.12.2022
Skomentuj
REKLAMA

Wokół Polanki Redłowskiej, a ostatnio kortów tenisowych Arki krąży wiele informacji pełnych domniemań i spekulacji.

Sprawa dotyczy między innymi budowy kompleksu hotelowego na miejscu, gdzie obecnie mieści się Klub Tenisowy Arka Gdynia, przy ul. Ejsmonda 3.

Spotkał się czy się nie spotkał?

W przestrzeni publicznej pojawiły się informacje o przylocie właściciela Polsatu Zygmunta Solorza helikopterem i spotkaniu z prezydentem Gdyni Wojciechem Szczurkiem.

W sieci zahuczało. Ale nigdzie nie ukazała się oficjalna informacja mówiąca o jakimkolwiek spotkaniu Szczurek – Solorz. Mało tego, pojawiało się dementi.

Przypomnijmy, że to właśnie Polsat został tytularnym sponsorem Gdynia Areny, która teraz nazywa się Polsat Plus Arena Gdyni. Z tego wynika między innymi to, że przez 4 lata Gdynia ma dostać od sponsora prawie 10 milionów złotych.

Wielu społeczników łączy fakty i uważa, że należy wiązać Gdynię Arenę z sytuacją kortów tenisowych Arka. Tym bardziej, że mimo rozpoczęcia procedur uznania ich jako obiekt zabytkowy, rządząca Gdynią Samorządność Wojciecha Szczurka na sesji Rady Miasta przegłosowała plan zagospodarowania przestrzennego, który dopuszcza budowę hotelu w miejscu kortów.

Tak poważne inwestycje nie mogą odbyć się bez spotkania osób, które odpowiadają za całość, czyli prezydenta Gdyni i właściciela Polsatu.

Bełbot kieruje interpelację

Żeby uciąć wszelkie spekulacje radny Marcin Bełbot skierował do prezydenta miasta interpelację w sprawie spotkania z właścicielem Polsatu.

- Zapytałem o to, czy Prezydent Miasta Gdyni Wojciech Szczurek spotkał się w 2022 roku z panem Zygmuntem Solorzem-Żakiem założycielem m.in. Grupy Polsat Plus lub innymi przedstawicielami firm należących do p. Zygmunta Solorza-Żaka. Poprosiłem o informacje czego dotyczył te spotkania oraz wnioski z nich płynące. Chciałem również zobaczyć notatki sporządzone po spotkaniach – mówi radny Bełbot.

A jednak się spotkali!

„Prezydent Wojciech Szczurek w 2022 roku spotkał się Panem Zygmuntem Solorzem-Żak. Tematem spotkania była elektromobilność - ze szczególnym uwzględnieniem nowych pojazdów na paliwo wodorowe wykorzystane w pojazdach komunikacji miejskiej. Z ww. spotkania nie została sporządzona żadna notatka.” - odpowiedział Rafał Klajnert, sekretarz miasta.

I sprawa wyjaśniła się. Spotkanie jednak się odbyło. Nie ma żadnej notatki, co wzbudza kolejne spekulacje i rodzi coraz więcej wątpliwości.

 

Sprawę będziemy monitorować na bieżąco.

(ps/foto google.maps)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%