Zamknij
REKLAMA

Potok zamiast chodnika, dziury zamiast drogi. Radna Zmudzińska składa interpelację

18.42, 19.01.2023 ps/fotoMZ Aktualizacja: 19.21, 19.01.2023
Skomentuj
REKLAMA

Zniszczone przez deszcz ulice, popękane płyty yomb, chodniki zmieniające się w rwące potoki i przystanki, z których wejście do autobusu do wyższych lotów gimnastyka. A to wszystko oczywiście w gminie Żukowo.

Tym razem tak wygląda ulica w Czaplach

- Skierowałam kolejną Interpelację do pana burmistrza w sprawie stanu drogi na ul. Pomorskiej - informuje radna Mariola Zmudzińska.

Stan ulicy jest fatalny. Generalnie w żadne sposób ulicy nie przypomina. Bardziej jakiś trakt rozjechany przez ciężki sprzęt tuż za linią frontu. Zresztą tak wygląda wiele, bardzo wiele dróg w gminie Żukowo. Mimo tego, że mieszkańcy od lat postulują zbudowanie drogi z prawdziwego zdarzenia, urząd jest głuchy.

Czy burmistrz widzi mieszkańców?

Można odnieść wrażenie, że władze Żukowa w ogóle nie dostrzegają tego, że w gminie przybywa coraz więcej mieszkańców i chcą godziwie mieszkać. Niestety nieudolny włodarz nie jest w stanie im tego zapewnić.

- Wcześniej wnioskowałam o wprowadzenie wykonania projektu oraz drogi do Wieloletniej Prognozy Finansowej dla Gminy Żukowo. Na sesji w styczniu 2022 roku, wprowadzono do Wieloletniej Prognozy Finansowej „opracowanie dokumentacji projektowej dla budowy ul. Pomorskiej w Czaplach – poprawa infrastruktury drogowej”, realizacja projektu w 2022/23 r. - dodaje Zmudzińska.

Jednak we wrześniu 2022 roku, na wniosek burmistrza usunięto ten projekt z WPF.

Pojawiła się za to informacja, iż „w ramach zadania planuje się opracować dokumentację projektową dla kompleksowej budowy ulicy Pomorskiej w Czaplach na odcinku od skrzyżowania z główną drogą przebiegającą przez Czaple, do wysokości skrzyżowania z ul. Wichrową (do granicy z miejscowością Leźno). Realizację zadania planuje się przekazać przedsiębiorcom partycypującym w budowie dróg gminnych.” Jednak żadnych więcej szczegółów.

Tak o to burmistrz Kankowski traktuje mieszkańców. Karmi ich pustosłowiem i obietnicami, które w konsekwencji są nie realizowane. A te które trafiają do budżetu są przesuwane z roku na rok. I tak mijają kolejne lata.

- Nadto barierki przy ul. Pomorskiej, wyglądają jakby w każdej chwili mogły przewrócić się na drogę. Grunt w tym miejscu jest naruszony. Obrazują to wszystko zdjęcia załączone do interpelacji -  mówi radna Zmudzińska.

W swojej interpelacji Mariola Zmudzińska zawarła poniższe pytania i wnioski:

1. Czy plan przekazania realizacji projektu został zrealizowany?

2. Jakim "przedsiębiorcom" przekazano realizację zadania polegającego na opracowaniu dokumentu projektu dla budowy ul. Pomorskiej?

3. Czy dokumentacja projektowa została już wykonana?

4. Czy projekt ul. Pomorskiej zostanie również wykonany przez "przedsiębiorców", którzy odpowiadają za powstanie projektu? A jeśli tak ta kiedy?

5. Czy nawiezienie ul. Pomorskiej nastąpiło za wcześniejszym ustaleniem szczegółów z przedstawicielami Urzędy Gminy Żukowo i pod ich kontrolą?

6. Wnoszę o pilne naprawienie stanu drogi.

7. Wnoszę o pilne oczyszczenie ścieżki przy ul. Pomorskiej w Czaplach, gdyż obecny stan ścieżek powoduje, iż nie nadają się one do bezpiecznego wykorzystania a jednocześnie ulegają intensywniejszemu zniszczeniu.

"Od wysłania mojej interpelacji kilka dni temu, wykonano kolejne prace na ul. Pomorskiej, jednak stan drogi nadal wymaga naprawy, ścieżka oczyszczenia, a pytania pozostają aktualne.

Mam nadzieję, że dla dobra mieszkańców, stan tej drogi niebawem ulegnie znaczącej poprawie, projekt zostanie wykonany a droga zbudowana." - uzupełnia Zmudzińska.

GALERIA poniżej>>>

(ps/fotoMZ)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

#Kankowski#Kankowski

3 0

Przecież jaśnie pan jest wciąż w XVIII i XIX wieku. Aby do dworu było można dojechać. 09:46, 20.01.2023

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Właśnie takWłaśnie tak

1 0

Dla burmistrza klimat wsi to nie ekologia a błotne drogi! 00:25, 24.01.2023


Właśnie takWłaśnie tak

0 0

Dla burmistrza klimat wsi to nie ekologia a błotne drogi 00:26, 24.01.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%