Zamknij
REKLAMA

Izba przyjęć w Szpitalu Morskim działa w nowej lokalizacji

18.58, 19.01.2023 hs za: UM Gdyni/fot. Magdalena Śliżewska Aktualizacja: 20.34, 19.01.2023
Skomentuj
REKLAMA

Zakończyła się reorganizacja pracy izby przyjęć w Szpitalu Morskim w Gdyni. Od środy, 11 stycznia działa ona wyłącznie na parterze budynku nr 3. W izbie znajdują się m.in.: rejestracja, strefa ginekologiczno-położnicza, strefa ogólna, gabinety zabiegowe, pomieszczenia medyczne czy pokoje socjalne. 

Nowa, główna izba przyjęć w Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni (ul. Powstania Styczniowego 1) powstała w przebudowanych pomieszczeniach budynku nr 3. Jej oficjalne otwarcie odbyło się w październiku 2022 roku.

Od tego czasu trwała reorganizacja pracy izby, która właśnie się zakończyła.

Od 11 stycznia br. działa ona wyłącznie w nowej lokalizacji. 

Po przebudowie powierzchnia użytkowa izby przyjęć to 870 m2. Znajdują się tam m.in.: rejestracja, obszar położniczo-ginekologiczny z 4 łóżkami obserwacyjnymi czy obszar ogólny z 9 łóżkami obserwacyjnymi – w tej strefie odbywają się m.in. przyjęcia pacjentów ze schorzeniami pulmonologicznymi, urologicznymi czy internistycznymi.

Są też 3 gabinety badań, 3 pokoje obserwacyjne, 3 gabinety zabiegowe, pomieszczenie medyczne, izolatka, łazienki dla pacjentów i personelu oraz pokoje socjalne.  

Realizacja projektu o nazwie „Utworzenie głównej izby przyjęć w Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni” kosztowała 10 136 000 zł.

Z czego środki unijne RPO WP 2014-2020 to 6 mln zł, środki samorządu województwa pomorskiego – 4 mln zł, a pozostała kwota to środki własne spółki.

(hs za: UM Gdyni/fot. Magdalena Śliżewska)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%