Zamknij
REKLAMA

Po interwencji radnej Zmudzińskiej, burmistrz zadeklarował naprawę drogi. Drogowcy zrobili resztę [ZDJĘCIA]

22.58, 21.01.2023 ps/foto MZ Aktualizacja: 23.04, 21.01.2023
Skomentuj
REKLAMA

Radna Mariola Zmudzińska wspólnie z radnym Adamem Stromskim, w ramach interwencji skierowała 30 grudnia 2022 roku interpelację do burmistrza Żukowa w sprawie złego stanu drogi – ul. Norbertanek w Otominie.

Przypomnijmy, że chodzi o ulicę o dużym natężeniu ruchu. Pisaliśmy o tym tu:

Płyty yomb się... rozjechały! Zmudzińska punktuje spartoloną inwestycję. A może to interwencja starożytnych astronautów?

- Ulica ta przez to, że jest połączona z ul. Do Dworu w Otominie stała się ważną arterią komunikacyjną. Jest obecnie bardzo intensywnie eksploatowana, gdyż stanowi trasę objazdową do Otomina i Żukowa - mówił Adam Stromski, radny z Otomina.

Kierowcy najszybciej sami wynajdują najlepsze połączenia i zanim jakiekolwiek władze połapią się, że należy uruchomić optymalny, bezpieczny objazd, kierowcy już „wyjeżdżą” swoje skróty.

Ulica jest nadmiernie użytkowana przez kierowców ze względu na prace związane z rozbudową kolei oraz przygotowaniami do budowy OMT (Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej).

Płyty się oddaliły...

- Stan drogi na ul. Norbertanek pozostawia wiele do życzenia. Znajdujące się tam płyty yomb oddaliły się od siebie i pomiędzy nimi są duże przerwy, a do tego płyty yomb nie są na równym poziomie – mówiła Mariola Zmudzińska, przewodnicząca klubu radnych Nasza Gmina Żukowo.

„Taki stan rzeczy jest niebezpieczny dla korzystających z drogi.” - dodała.

W związku z sytuacją na ul. Norbertanek radna Zmudzińska wniosła w interpelacji w imieniu Naszej Gminy Żukowo: „Wnosimy o pilne naprawienie stanu tej drogi poprzez wyrównanie poziomu położenia płyt yomb oraz posadowienie ich przy sobie, bez zbędnych przerw.”

Po niespełna 2 tygodniach (pismo datowane jest na 12 stycznie br., a do Biura Rady Miejskiej w Żukowie wpłynęło 13 stycznia) radni uzyskali odpowiedź na interpelację.

“Burmistrz Gminy Żukowo w odpowiedzi na złożoną przez Panią Radną interpelację w sprawie poprawy płyt typu YOMB na ul. Norbertanek w Żukowie informuję, iż prace zostały zlecone do Spółki Komunalnej Żukowo i zostaną wykonane przy sprzyjających warunkach atmosferycznych do połowy lutego 2023 r.” - odpowiedział wiceburmistrz Tomasz Szymkowiak.

Odpowiedź jest. Mieszkańcy liczyli, że na dzień zakochanych dostaną prezent.

Droga naprawiona

Okazało się jednak, że już po kilku dniach na ul. Norbertanek pojawili się drogowcy i wzięli do pracy. Droga została naprawiona.

- Na drodze tej płyty yomb znacząco oddaliły się od siebie, przez to przejazd był utrudniony a nawet niebezpieczny. Mieliśmy nadzieję, na szybką poprawę stanu drogi i udało się. To dobra wiadomość dla mieszkańców gminy – podsumowuje radna Mariola Zmudzińska, przewodnicząca klubu radnych Nasza Gmina Żukowo.

(ps/foto MZ)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

Brawo Brawo

0 0

Brawo radni. Na tych radnych można liczyć! I to nie są słowa na wyrost, ponieważ wciąż udowadniają że są i pomagają. Brawo! 00:32, 24.01.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%