Zamknij
REKLAMA

Dudziński interweniuje w sprawie wiaduktu na Puckiej

18.02, 23.01.2023 ps/foto MS Aktualizacja: 18.07, 23.01.2023
Skomentuj
REKLAMA

„Już był w ogródku, już witał się z gąską...” - pisał swego czasu Adam Mickiewicz.

Jednak wpadł do beczki, a potem jeszcze musiał zmierzyć się z rogami kozła.

Czy właśnie z taką sytuacją mamy do czynienia w aspekcie „dłuuugoooo” rozpoczynającej się budowy wiaduktu na Puckiej.

Już miasto robi konferencje, briefingi, fety... już chwali się wielką inwestycją... już kolejny raz odtrąbiony się nieopisany sukces... a tu znów ZONK.

Rzeczywista budowa miała rozpocząć się na jesieni ubiegłego roku, a póki co jest jak jest. Mieszkańcy coraz bardziej nerwowo komentują tę kuriozalną sytuację.

Sprawę postanowił wyjaśnić radny Marek Dudziński

W związku z tym skierował do prezydenta Wojciecha Szczurka interpelację w sprawie postępów prac przy Wiadukcie na Puckiej (linia 201).

- W związku z pytaniami mieszkańców w sprawie postępów prac przy realizacji inwestycji wiaduktu na ul. Puckiej na linii kolejowej nr 201, złożyłem interpelację, w której na podstawie rozmów z gdynianami skonstruowałem konkretne pytania – zaznacza radny Dudziński.

Czasami na wielkim placu budowy przejedzie z miejsca na miejsce koparka. Samochody z Chylońskiej w stronę Unruga przemieszczają się drogą tymczasową i póki co nic ciekawego się nie dzieje. Jakby czas stanął w miejscu.

- Zapytałem prezydenta kiedy rozpocznie się budowa wiaduktu na ul. Puckiej, nad torami linii kolejowej 201? Wszyscy, nie tylko w Gdyni czekają na to od wielu lat. Skoro w ubiegłym roku ogłaszano tak szumnie budowę, a jak widzimy na miejscu, nic się tam nie dzieje, to najwyższy czas, by mieszkańcy dowiedzieli się, kiedy główna budowa rzeczywiście się rozpocznie – dodaje Dudziński.

Radny zawnioskował również o podanie całkowitego kosztu tej inwestycji z zaznaczeniem ile wynosi wkład Miasta Gdynia.

Kto finansuje budowę wiaduktu?

Dudziński pyta także: „Skąd pochodzą środki (czy są to fundusze miasta czy również wsparcie unijne lub z innych źródeł)?”

Na ten temat od miesięcy krążą sprzeczne informacje. Doszło nawet do awantury na FB, kiedy radny Ubych zakwestionował słowa Sławomira Januszewskiego z Bryzy, gdy ten pisał o udziale Gdyni w finansowaniu przedsięwzięcia.

Najważniejsze pytanie

„Na kiedy przewidywany jest koniec budowy?” - pisze w interpelacji radny Dudziński. Co jest wielce zasadne, gdyż pod koniec ubiegłego roku pojawiły się informacje o poważnych przesunięciach w terminach realizacji inwestycji.

Dla przemieszczających się z południa miasta do części jego północnej i w przeciwnym kierunku, kierowcy chcą wiedzieć, czy ten szlak nadal (mimo budowy) będzie udostępniony dla ruchu. Radny zapytała zatem: „Czy na czas realizacji zadania ul. Pucka będzie wyłączona z ruchu, jeśli tak, to na jaki okres czasowy (od kiedy do kiedy)?”

Istotne są też kwestie techniczne

„Ile pasów ruchu będzie na wiadukcie i przebudowanej ul. Puckiej?” - zapytał Dudziński.

Jako ostatnie pytanie w interpelacji złożył: „Jaki podmiot realizuje budowę?”

Teraz czekamy na odpowiedź...

(ps/foto MS)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%