Zamknij
REKLAMA

A w Kartuzach jak za dawnych lat. Towarzysz towarzyszom towarzyszy

11:42, 19.07.2021 | Mariusz Sieraczkiewicz
Skomentuj
REKLAMA

Panu Bogu świeczkę, a diabłu ogarek, czyli jak burmistrz Kartuz raz atakuje PiS, a raz robi sobie zdjęcia z członkami partii.

Coroczne spotkanie pątników w Sanktuarium Matki Bożej Sianowskiej - Królowej Kaszub zgromadziło tysiące Kaszubów z różnych zakątków regionu. Uroczystej sumie pontyfikalnej z okazji Wielkiego Odpustu Matki Boskiej Szkaplerznej w Sianowie przewodniczył J.E Ks. Biskup Ryszarda Kasyna.

Wśród uczestników uroczystości tradycyjnie nie zabrakło oficjeli: parlamentarzystów, radnych, wójtów, burmistrzów oraz przedstawicieli rządu.

W Sianowie zjawił się również w pięknej koszuli z kaszubskimi wzorami burmistrz Kartuz Mieczysław Gołuński. Czyżby powrót syna marnotrawnego?

A może jednak koniunkturalizm i wyrachowane zachowanie podyktowane ubieganiem się o dotacje w ramach „Polskiego Ładu”. W ubiegłym tygodniu burmistrz Gołuński z sobie tylko znanym ormowskim zacięciem atakował radnych (przede wszystkim radną Klaudię Kałużną) Klubu PiS w Radzie Miejskiej w Kartuzach walcząc o wyrzucenie Jana Pawła II na obrzeża miasta. Wielokrotnie kwestionował sens nadania imienia Papieża Polaka jednej z kartuskich ulic.

[ZT]46011[/ZT]

Nie przeszkadzało mu to w minioną niedzielę uczestniczyć w uroczystościach kościoła katolickiego, którego Jan Paweł II był głową. Ba, składał nawet dary na ręce biskupa Kasyny.

Najpierw nie zostawił suchej nitki, zarzucając na stronie Urzędu Miejskiego fałszowanie podpisów pod kartami konsultacji społecznych, robiąc wszystko, by idea ulicy Jana Pawła II została zdyskredytowana, a potem w Sianowie udawał „wielkiego” katolika. Nic bardziej obrzydliwego!

[ZT]44327[/ZT]

Po uroczystej mszy świętej fotografował się z co ważniejszymi uczestnikami uroczystości. I tak widzimy go na zdjęciach m.in. z Piotrem Karczewskim doradcą Prezydenta RP i radnym województwa pomorskiego i Małgorzatą Zwiercan, doradcą Premiera. Zapewne zacne te osoby nie wiedziały nic o przedmiotowym potraktowaniu radnej Klubu PiS w Radzie Miejskiej w Kartuzach i zaproponowanie, by stanęła obok, jak to określił pan burmistrz Gołuński - „sprzedających swój urok” w kartuskim lesie. Wiedzieć nie musiały, ale na zdjęciach widzimy także małżeństwo Leyk. Przypomnijmy – Sylwia zasiada w Sejmiku Województwa Pomorskiego, a Andrzej jest członkiem zarządu powiatu kartuskiego. Nie ma możliwości, by nie wiedzieli o zachowaniach burmistrza Kartuz. Musi być zatem jakaś przyczyna, która spowodowała, że nie poinformowali doradców Prezydenta i Premiera o specyficznym podejściu burmistrza do radnych PiS.

[ZT]45901[/ZT]

Czy to jedyny taki przypadek?

[ZT]45996[/ZT]

Smaczku całej sprawie dodaje jeszcze fakt, że w pierwszym rzędzie obok wymienionych wyżej gości oficjalnych zasiadła również znany towarzysz z Kartuz, swego czasu bardzo ważny miejski sekretarz PZPR...

(Mariusz Sieraczkiewicz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

TwitterTwitter

3 3

Gdy kartuskie portale lokalne wyśmiewają pisowskie niedorajdy i ich infantylne próby destabilizowania pracy kartuskiego samorządu, ni stąd ni zowąd niszowy portal Młoda Gdynia komentuje wydarzenia...w Kartuzach. Ani to bratnie miasto, ani też strefa administracyjna, samorząd gdyński niewiele ma wspólnego z kartuskim, ale...zawsze można napisać na płocie d...pa, a nuż ktoś pogładzi, tylko jest ryzyko, że drzazga w palec wejdzie:)
A tak propos Kałużnej z PiS, to czyż nie ona jest bohaterką instagramowej afery roznegliżowanych zdjęć? Piewczyni moralności wszelakiej:) 16:54, 20.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

@Twitter@Twitter

2 3

ale ty ograniczony jesteś Nie zauważyłeś że lokalne portale często bywają domknięciem opisywanych układzików. Jeżeli jesteś tak bystry to sprawdź przepływ kasy urząd -EK 05:50, 21.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ObserwatorObserwator

1 1

Tekst godny szmatławca, ale to mnie akurat nie dziwi, bo kto z PIS przystaje, takim się staje. 22:47, 21.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%