Zamknij
REKLAMA

#SzczepimySię z Kołem Gospodyń Wiejskich w Bączu. Mirosława Bobkowska zaprasza na festyn

10:11, 28.08.2021 | Mariusz Sieraczkiewicz/foto KGW Jezioranki/FB
Skomentuj
REKLAMA

#SzczepimySię z KGW jest rządowym programem wspierającym i propagującym akcje szczepień przeciw COVID -19 w naszym kraju – informuje kartuska radna Mirosława Bobkowska, która jest również przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Bączu.

Już w najbliższą niedzielę we wsi zostanie zorganizowany festyn rodzinny, w czasie którego prowadzona będzie akcja szczepień.

- Jako KGW Jezioranki w Bączu wspierając tą akcje organizujemy w dniu 29 sierpnia festyn połączony ze szczepieniami przeciw COVID-19. Jest jeszcze wiele osób, które z różnych przyczyn nie zaszczepiły się. Chcemy poprzez ten festyn zachęcić ich do tego, oferując bezpłatne atrakcje w formie wyśmienitych wypieków i potraw przygotowanych przez KGW – mówi Mirosława Bobkowska.

Na odwiedzających festyn czekają także pokazy rękodzieła. Początek o godz. 14:00. Impreza odbędzie się na placu przy Szkole Podstawowej w Bączu.

- Będą również atrakcje dla dzieci (dmuchańce, animatorki, gry i zabawy), oprawa muzyczna i pokaz rękodzieła. Zapraszam wszystkich w niedzielę do Bącza – dodaje M. Bobkowska.

#SzczepimySię z KGW

Zaszczepienie jak największej części społeczeństwa przeciw COVID-19 jest jednym z najważniejszych środków do przezwyciężenia pandemii wywołanej przez koronawirusa SARS-CoV-2. Aby podnieść poziom zaszczepienia mieszkańców Polski, szczególnie na obszarach wiejskich i w mniejszych miejscowościach, Narodowy Program Szczepień został poszerzony o inicjatywę #SzczepimySię z KGW.

Program został opracowany dzięki współpracy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Koła Gospodyń Wiejskich zgłaszają akcję promocyjną do powiatowych biur Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. W przypadku spełnienia wymogów ARiMR przekazuje środki na organizację wydarzenia.

Kwota dofinansowania 1 Festynu wynosi 8 tys. zł, a czas jego trwania nie może przekroczyć 3 dni.

"Dbajmy o bezpieczeństwo własne i najbliższych. Szczepmy Się!" - podkreśla Mirosława Bobkowska, Przewodnicząca KGW Jezioranki w Bączu.

Więcej o programie: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/kgw

 

(Mariusz Sieraczkiewicz/foto KGW Jezioranki/FB)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%