Zamknij
REKLAMA

Za tydzień oficjalne uroczystości piaśnickie. Tym razem nie będzie kiełbasek z grilla

18:43, 26.09.2021 | M.S
Skomentuj
REKLAMA

Jakie zdziwienie musiało spotkać wielu uczestników imprezy motocyklowej, która odbyła się na początku września br., kiedy w piaśnickim lesie, gdzie 80 lat temu unosił się dym palonych ciał, poczuli zapach grillowanych kiełbasek...

Komercja wdziera się wszędzie, jednak organizowanie grilla w miejscu kaźni kilkunastu tysięcy ofiar zamordowanych przez Niemców na początku II wojny światowej musi wyzwalać sprzeciw osób, które od lat kultywują pamięć zabitych w piaśnickim lesie.

Były kiełbaski, był żur

Mało tego – rok temu gar gorącego żuru postawiono na murku przy Piecie Piaśnickiej, nieopodal głównego ołtarza.

Osoby związane z lasem piaśnickim nie chcą oficjalnie wypowiadać się o tym co stało się w tym roku, mimo tego, że w ubiegłym zwracano uwagę na to, że las z grobami to nekropolia i niestosownym jest serwowanie nawet najlepszego żuru. Ufają, że organizator przejazdu motocykli zrozumie wreszcie, że na tragicznie zmarłych, zamordowanych przez Niemców pomorskich ofiarach początku wojny nie buduje się wizerunku.

Co by powiedzieli mieszkańcy Mierzei Wiślanej lub Oświęcimia, gdyby ktoś na terenie obozów zagłady Stutthof lub Auschwitz zorganizował rozkrzyczany piknik z grillowanymi kiełbaskami, na przykład obok krematorium?

W tym roku Uroczystości Piaśnickie odbędą się 3 października

Coroczne uroczystości ku czci Pomordowanych w Lasach Piaśnicy odbędą się pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Arcybiskupa Tadeusza Wojdy SAC.

Zapraszamy serdecznie do udziału w corocznych uroczystościach ku czci Pomordowanych w Lasach Piaśnicy. Zachęcamy do oddania hołdu tym, którzy złożyli swoje życie w Ofierze za Kościół i Ojczyznę.

O 9:45 odbędzie się nawiedzenie oraz modlitwa przy Grobie Kapłanów, Grobie nr 1 i 2, Grobie bł. Alicji, Grobie Dzieci i Palenisku. O 10:45 odbędzie się nabożeństwo oczekiwania, zaś o 11:00 Uroczysta Msza święta.

Dojazd możliwy dzięki życzliwości MZK Wejherowo (Linia "P") oraz własnymi samochodami.

Organizatorzy zapewniają, że podczas celebracji nie będzie grilla!

(M.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%