Zamknij
REKLAMA

Uczniowie z Wejherowa przyjechali do Gdyni

12:34, 28.09.2021 | hs za: sp9.wejherowo.pl
Skomentuj
REKLAMA

W ramach współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej (Oddziałowym Biurem Edukacji Narodowej w Gdańsku) klasa 7d wzięła udział w grze miejskiej pt. Gdynia 1939.

W czwartek 23 września 2021 r. siódmoklasiści udali się do Gdyni, gdzie na Skwerze Kościuszki czekała dr Barbara Męczykowska, pracownik Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Gdańsku.

Po krótkim wprowadzeniu historycznym uczestnicy gry otrzymali karty pracy i ruszyli na poszukiwania punktów wskazanych na mapie Gdyni. W trakcie gry uczniowie poznali śródmieście miasta odnajdując miejsca z fotografii i podając ich aktualne nazwy oraz udzielali odpowiedzi na pytania, pozyskując dane z tablic i pomników.

Każdy z tych punktów został wzbogacony przez dr Męczykowską o krótki komentarz historyczny i ciekawostki związane z danym miejscem.

W ten sposób uczniowie dowiedzieli się, między innymi, kim był Józef Unrug, Jan Kiepura, Franciszka Berek, Jan Radtke, Teodor Turzyński czy Lucjan Borysławski.

Odnaleźli Pomnik Harcerzom Gdyńskim, Dom Kupca oraz dom, gdzie mieścił się jeden z przedwojennych żydowskich domów modlitwy. 

Uczestnicy gry pozyskali również  wiedzę na temat represji stosowanych przez okupanta hitlerowskiego wobec mieszkańców Gdyni od aresztowań, konfiskaty mienia i  wysiedlenia aż po śmierć.

Aktywna, terenowa lekcja pozwoliła odkryć niektóre tajemnice historii sprawiając, że część tej historycznej wiedzy będzie się odtąd kojarzyć ze znanym miejscem na mapie.

(hs za: sp9.wejherowo.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%