Zamknij
REKLAMA

NA RATUNEK uchodźcom. PCK zaprasza darczyńców

20:59, 17.10.2021 | Mariusz Sieraczkiewicz za: PCK
Skomentuj
REKLAMA

Kryzys na granicy Polski z Białorusią narasta. Opinia publiczna informowana jest, że każdego dnia do Polski przez granicę polsko-białoruską próbuje przedostać się od 200 do 500 osób.  Większość z nich potrzebuje nie tylko butów, ciepłej odzieży i jedzenia, ale również pomocy medycznej. Polski Czerwony Krzyż uruchomił zbiórkę środków na konto pod hasłem „Na ratunek uchodźcom”.

Polski Czerwony Krzyż kontynuuje swoje działania na rzecz migrantów. Dostarczamy pomocy wraz organizacjami partnerskimi i do ośrodków we współpracy z biurem Rzecznika Praw Obywatelskich. PCK otworzył także lokalne punkty dystrybucji (LPD) przy granicy terytorium objętego stanem wyjątkowym, w następujących lokalizacjach: Biała Podlaska (woj. lubelskie), Hajnówka, Sokółka, Suwałki oraz Białystok (woj. podlaskie).

W województwie lubelskim pomoc oferują także Oddziały PCK w Lublinie, Włodawie oraz Radzyniu Podlaskim. W punktach tych wydawane są migrantom oraz współpracującym z PCK organizacjom działającym lokalnie na rzecz migrantów paczki z produktami pierwszej potrzeby. Każdego dnia wydawanych jest kilkadziesiąt pakietów. Przygotowywane są kolejne. W skład paczki oprócz produktów żywnościowych wchodzą również środki higieniczne, środki czystości, a także odzież, koce i śpiwory.

Polski Czerwony Krzyż ogłosił w ub. tygodniu zbiórkę darów rzeczowych, które pomogą nam w tworzeniu pakietów pomocowych dla uchodźców. Dary przyjmowane są w Oddziałach PCK w całej Polsce – lista adresów znajduje się na www.pck.pl.

Na Pomorzu są to:

* Punkty poza Gdańskiem prowadzą wolontariusze. Najlepiej umówić się dzwoniąc pod podany numer.

Obecnie najpotrzebniejsze są kurtki, polary, swetry, grube skarpetki, ciepłe obuwie, czapki, szaliki, koce i śpiwory. Przyjmujemy również żywność wysokoenergetyczną typu batony, czekolady, suszone owoce oraz artykuły spożywcze typu pasztety i inne konserwy drobiowe, konserwy rybne, suchary, wafle ryżowe, itp.

"Aby móc skutecznie działać, potrzebujemy wsparcia finansowego, dlatego uruchomiliśmy także zbiórkę środków na konto. Każdy kto chce wesprzeć ten cel może dokonać dowolnej wpłaty na konto o numerze: 16 1160 2202 0000 0002 7718 3060 z dopiskiem „Na ratunek uchodźcom”." - informuje pomorskie PCK.

Można również dokonać wpłaty PayU przez stronę internetową www.pck.pl. Zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup niezbędnej odzieży termicznej i butów dla migrantów oraz na kolejne pakiety pomocowe i środki medyczne.

"Każda wpłata zwiększy skalę naszej pomocy. Sytuacja jest bardzo dynamiczna i trudna, dlatego też będziemy na bieżąco informować o wynikach zbiórki oraz potrzebach i podejmowanych działaniach." - dodają.

Informujemy również, że Polski Czerwony Krzyż czeka na zezwolenie władz na wjazd do strefy objętej stanem wyjątkowym, aby móc prowadzić tam działania pomocowe. Dotychczas mimo apeli i próśb takiej zgody nie otrzymaliśmy.

#pck #naratunekuchodzcom

(Mariusz Sieraczkiewicz za: PCK)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%