Zamknij
REKLAMA

Dzieci z Nadziejewa dziękują żołnierzom

11:30, 25.11.2021 | Mariusz Sieraczkiewicz/foto Mamy w Plenerze
Skomentuj
REKLAMA

Granicy polsko-białoruskiej bronią żołnierze z całego kraju. Z całego kraju płyną wyrazy poparcia i podziękowania za trud, który obrońcy granic Polski wkładają w utrzymanie szczelności i nie poddanie się prowokacjom białoruskich służb.

Sytuacja na granicy mocno odbija się na społeczeństwie. Wraz z nowymi prowokacjami coraz więcej osób staje jednoznacznie po stronie żołnierzy, policjantów, strażaków.

W przygranicznych powiatach przebywają mundurowi również z województwa pomorskiego, w tym z gminy Czarne w powiecie człuchowskim.

I to właśnie to stało się bezpośrednią przyczyną wspaniałej inicjatywy, do której doszło w Nadziejewie w gminie Czarne.

- Jako Grupa nieformalna MAMY W PLENERZE z Nadziejewa nagraliśmy z dziećmi filmik dla naszych żołnierzy na GRANICY Z NASZEJ WIOSKI, jak i również wszystkich żołnierzy – mówi Anna Rosolik z Nadziejewa, jedna z mam.

Z gminy Czarne na granicy był już młody policjant, który zakończył zmianę. W tej chwili przebywa tam dwoje żołnierzy (kobieta i mężczyzna), którzy są w samych środku wydarzeń. Kolejni czarnieńscy żołnierze przygotowują się z swojej misji obrony polskiej granicy.

„Pamiętajcie! Jesteśmy z Wami!”

W filmiku nagranym przez Mamy w Plenerze dzieci dziękują obrońcom granicy za to, że jej bronią. Do podziękowań dołączają zapewnienie, że wspierają żołnierzy i są z nimi.

Dla wielu tych maluchów osoby, do których się zwracają to nie jacyś anonimowi żołnierze w mundurach, których widzą w telewizji – to sąsiedzi, mieszkańcy domu obok, związani z ich rodzinną miejscowością – Nadziejewem, osoby, które nie raz spotykali idąc z rodzicami przez wieś.

To bardzo ważne! Dzieci mówią swoje słowa do osób, które są dla nich identyfikowalne, a dziś przebywają gdzieś bardzo daleko po to, by one mogły w spokoju bawić się właśnie na takich zajęciach, jak te organizowane przez Mamy w Plenerze.

„Pomysł na filmik zainicjował nam członkini zarządu Koła Gospodyń Wiejskich w Nadziejewie. Pomyślałyśmy że faktycznie fajny pomysł i do wykonania. Sugerując się tym, że od NAS z miejscowości jest dwóch żołnierzy i fajnie było by gdyby usłyszeli NAS i NASZE dzieci w ten sposób. Jesteśmy dumni ze wszystkich żołnierzy, którzy nas bronią i dają spokojny sen. Od nas zależało jak nagramy i co dokładnie, ale podjęłyśmy się. Lubimy wyzwania. Przy okazji Balu andrzejkowego, który odbył się 19.11.2021 nagraliśmy filmik dla naszych żołnierzy. Dzieci mówiły za co dziękują żołnierzom.” - Mamy w Plenerze podsumowują wydarzenie.

(Mariusz Sieraczkiewicz/foto Mamy w Plenerze)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%